Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Беласица спечели турнира "Петричка пролет"

Беласица /Петрич/ спечели турнира по футбол Петричка пролет, побеждавайки във финалния мач Септември /Симитли/ с 3:2 след изпълнение на дузпи, като редовното време завърши при резултат 1:1. Доста оспорвано първо полувреме изиграха футболистите на Беласица и Септември във финалния мач от турнира "Петричка пролет".

В 6-та минута от фаул, отсъден от главния съдия Иван Бабанов и оспорван от треньорския щаб и футболистите на Септември, Владимир Кабранов от 20 метра извиси топката над изградената стена, която се спря от ляво на вратаря Васил Христов за 1:0. Шест минути по-късно след центриране от корнер от ляво настъпи меле пред вратата на Беласица, но Каракостов се оказа най-съобразителен и изби топката. На три пъти по-късно при бързи контраатаки на гостите от Симитли Георги Мирчев, Ради Бочев и Асен Топузов не бяха точни в завършващата част на удара срещу петричкия страж Захари Димитров. В 29-та минута Венцислав Стоянов от дясно центрира пред наказателното поле на Септември, Красимир Шапкаров овладя кълбото от въздуха, насочи го към Никола Мицански, последва шут и вратаря Васил Христов бе на мястото си и улови кълбото. В 32-ра минута футболистите и треньорският щаб на Септември Симитли поискаха дузпа за игра в наказателното поле на Беласица от техен защитник, но главния арбитър Иван Бабанов бе на друго мнение. До края на първата част на срещата пропуски направиха по веднъж Венци Стоянов за Беласица и Асен Топузов за Септември. През втората част на мача градусът на напрежението се покачи. Опасностите пред двете врати се редяха една след друга. Поетапно бяха пуснати в игра футболистите от резервната скамейка на двата тима.

В 52-ра минута при въздушен двубой между Благой Таушанов и Антон Гущеров се стигна до неприятен инцидет - Таушанов падна на лявата си ръка и извади рамо. Веднага бе отведен за оказване на първа помощ в общинска болница в Петрич. В 88-та минута Илия Тафров повали в наказателното поле Методи Костов и главният съдия Иван Бабанов отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол за 1:1. До края на срещата не бе отбелязан нов гол и така се стигна до изпълнение на дузпи. Пропуски за отбора на Беласица направиха Владимир Кабранов, Красимир Шапкаров и Георги Жежев, а за Септември Симитли - Антон Гущеров, Антонио Лулейски, Методи Костов и Любомир Гуцев. При това положение с краен резултат 3:2 отборът на Беласица спечели турнира.

Снимка: viaranews.com