Челси дръпна със седем точки пред шампионите, Куадрадо дебютира (видео)

Челси победи с 2:1 Астън Вила като гост и се възползва максимално от грешната стъпка на Манчестър Сити, увеличавайки аванса си пред шампионите на седем точки. Еден Азар откри в осмата минута, а Джорс Окоре изравни в 48-ата и сложи край на серията от близо 11 часа без гол за бирмингамци. Бранислав Иванович обаче донесе победата на лондончани в 66-ата минута.

Габриел Агбонлахор бе на върха на атаката на домакините, докато Кристиан Бентеке остана на скамейката за началото. Али Сисоко и Ашли Уестууд също стартираха двубоя.

Гари Кейхил се завърна в центъра на отбраната на Челси, а Дидие Дрогба водеше атаката в отсъствието на наказания Диего Коща. Сеск Фабрегас остана извън групата на лондончани. Новото попъление Хуан Куадрадо се появи в 79-ата минута, което бе негов дебют с екипа на Челси.

Още в осмата минута гостите излязоха напред в резултата. Оскар проби по десния фланг, след което върна към Вилиан на границата на наказателното поле. Последният изведе веднага Азар, който стреля в далечния ъгъл - 0:1.

В 23-ата минута Оскар можеше да удвои, но Брад Гузан спаси удара на бразилеца. Малко след това гостите претендираха за дузпа, след като Кейхил засече с глава центриране от корнер, а топката срещна ръката на Сисоко. Сигнал обаче не последва.

До почивката Рамиреш и Азар пропуснаха да удвоят аванса на лондончани, а Астън Вила започна да владее повече топката, но така и не успяваше да създаде голови опасности пред вратата на Куртоа.

В 48-ата минута серията от 10 часа и 59 минути без гол за Астън Вила приключи. Това стана, след като Окоре засече отблизо с глава центриране на Хил. Последваха два пропуска на Вилиан, който можеше отново да изведе Челси напред. Това обаче стана в 66-ата минута. Аспиликуета проби отляво, Окоре не успя да изчисти в наказателното поле, топката стигна до Иванович, който със страхотен удар с левия крак вкара втори гол за гостите.

Челси е на върха с 56 точки, докато Астън Вила е 16-и с 22 пункта.