Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Ларс Хелге Биркеланд спечели спринта на 10 км за мъже от Купата на ИБУ, Петьо Иванов - 58-и

Норвежецът Ларс Хелге Биркеланд спечели спринта на 10 километра за мъже от Купата на ИБУ по биатлон в словашкия зимен център Осръбле. Норвежецът повали всичките 10 мишени и измина дистанцията за 24:01.2 минути.
Втори на 14.0 секунди с една пропусната мишена е Йоханес Кюн (Германия), а трети завърши Алексей Корнев (Русия) на 15.2 секунди с 10 от 10 повалени мишени.
От българите единствено Петьо Иванов се класира за преследването утре. Той завърши 58-и в спринта с две грешки в стрелбата. Станислав Ангелков е 62-ри с една пропусната мишена, а Владимир Оряшков се нареди 71-ви с 4 грешки. 88 биатлонисти завършиха състезанието.
В спринта на 7.5 км при жените победителка стана рускинята Галина Нечкасова. Тя допусна една грешка в стрелбата и завърши за 21.04.7 минути. На 7.1 секунди и без пропуск на огневия рубен втора е Олга Якушова (Русия). Трета се нареди Синьове Солемдал (Норвегия) на 2.5 секунди и без грешка в стрелбата.
Българката Даниела Кадева раздели 43-то място с канадката Сара Бедри след безгрешна стрелба, а с два пропуска Гергана Велкова зае 48-мо място от 57 участнички. Двете се класират за утрешното преследване.