Славия удари Терек (видео)

Отборът на Славия победи руския Терек (Грозни) с 1:0 в контролна среща по футбол, играна в Анталия. По-късно през деня "белите" ще играят и срещу първодивизионния молдовски Тираспол. Двата мача на ден, без да има разделение на първи и втори отбор по време на подготовката, са по изричното настояване на треньора Иван Колев. Така той има възможност да даде много повече игрално време на всички футболисти, с които разполага, и да прецени качествата и моментното им състояние. Двубоят е бил равностоен, но славистите са създали повече положения.

През първото полувреме "белите" са ударили една греда, а реферът е подминал чиста дузпа в наказателното поле на Терек. Единственият гол в срещата е отбелязал Станислав Генчев от дузпа в 53-ата минута. Дебют за Славия е направил Ангел Грънчов, който вече има договор с клуба. Включил се е на левия фланг на защитата и руснакът Дмитрий Соколов, който е на проби.

Съставът на Славия: Емил Петров, Ферересо, Пиргов, Соколов, Грънчов, Генчев, Фернандо Да Силва, Семерджиев, Емил Стоев, Вълчанов, Мартин Станкев (Манзоро, Китан Василев).