Лаура Далмайер спечели спринта в Нове Место

Германката Лаура Далмайер спечели спринта на 7,5 километра от световната купа по биатлон за жени в Нове Место, докато лидерът в генералното класиране Кайса Макарайнен от Финландия остана едва седма срещу четвъртото място на нейната подгласничка от Беларус - Даря Домрачова.

Най-доброто класиране за България е 53-ото място на Емилия Йорданова, която изостана с 2:28.2 минути от времето на Далмайер при една грешка във втората стрелба. Десислава Стоянова финишира на 60-а позиция, докато Дафинка Коева зае последното 84-о място в спринта в Нове Место.

Далмайер направи две чисти стрелби и финишира с време 21:33.4 минути, а Франциска Хилдебранд изостана на една секунда и оформи двойния подиум за Германия. Четвъртата позиция на Домрачова, с изоставане от 23 секунди при две грешки в стрелбата, я доближи на 33 точки от Мекерейнен. Финландката пък определено нямаше ден, след като сгреши веднъж в първата стрелба и два пъти във втората, а след това финишира на 30.5 секунди от Далмайер. Подиумът в спринта на 7.5 километра в Нове Место допълни чехкинята Вероника Виткова, която сгреши само в първата стрелба и изостана на 13.9 секунди от времето на победителката Далмайер.