Сент Етиен забрави какво е победа (видео)

Сент Етиен беше близо до това да регистрира шокираща загуба от един от аутсайдерите в Лига 1 Ланс, но резервата Мевлют Ердинч се разписа в 83-ата минута за крайното 3:3. Преди това домакините поведоха с 2:0 и вече се виждаха победители, но само за четвърт час след почивката Ланс направи пълен обрат. Равенството остави Сент Етиен без победа в 4-и пореден мач. Ланс пък не успя да се измъкне от зоната на изпадащите и заема предпоследното 19-о място с 22 точки.

Началото беше перфектно за Сент Етиен и след ранен пропуск на Рики ван Волфсвинкел, в 18-ата минута Ландри Нгуемо се възползва от подаване на Жереми Клеман и откри резултата. Публиката на "Жофроа Гишар" избухна за втори път малко след почивката, когато точен беше Йоан Моло. Гостите не се предадоха и резервата Йоан Тузгар върна едно попадение, а в 69-ата минута реализира и дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кевин-Теофил Катерин.

Четвърт час преди края Ланс вкара и трети гол, този път чрез Пабло Шавария. Сент Етиен все пак се спаси от загуба благодарение на Ердинч и запази 4-ото си място, като има с точка повече от Монако на Димитър Бербатов.