България загуби от Беларус в първия сингъл

Беларус поведе на България с 1:0 успеха в решителния сблъсък за определяне на победителя в група "C" на турнира от I Евро-Африканска зона на "Фед Къп", който се провежда в Будапеща, Унгария. Елица Костова отстъпи пред Олга Говорцова с 2:6, 3:6 в откриващия мач и направи изключително тежка задачата на Цветана Пиронкова, която сега трябва задължително да надиграе бившата №1 в света и двукратна шампионка от Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка. В противен случай България ще загуби шансове за първото място в групата и достигане до плейофа за изкачване в по-горната дивизия.

Костова допусна много непредизвикани грешки в първия сет, в който само веднъж успя да спечели подаването си. Говорцова спечели осем от първите 10 гейма в мача, след което българката заигра по-добре. Тя изравни геймовете, а при 3:3 дори имаше три поредни точки да реализира нов пробив и за пръв път да поведе в резултата. Костова не успя, а до края Говорцова взе три поредни гейма и спечели двубоя.

Във втория сингъл една срещу друга излизат първата ракета на България Цветана Пиронкова срещу бившата номер 1 в света Виктория Азаренка.