Наполи разплака Интер в края и отива на полуфинал (видео)

Отборът на Наполи се класира по изключително драматичен начин за полуфинала на Купата на Италия. Тази вечер тимът на Рафа Бенитес надигра Интер с 1:0 в последната среща от четвъртфиналите и го отстрани от турнира. Успехът на домакините на "Сан Паоло" бе наистина инфарктен и дойде с гол на нападателя Гонсало Игуаин в добавеното време на двубоя. Така "небесносините" си уредиха среща с Лацио в следващия кръг на турнира.

Първата по-интересна ситуация в срещата бе на сметката на домакините. В 8-ата минута Гонсало Игуаин получи чудесно центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

В следващите минути обаче Интер бе отборът, който стоеше по-добре на терена и бе по-близо до гола. Марсело Брозович на два пъти обстрелва вратата на Мариано Андухар от дистанция, като при втория си опит дори удари греда. В 16-ата минута и Джердан Шакири пробва точността си от далеч, но вратарят спаси.

Постепенно обаче Наполи си върна инициативата и имаше добра възможност в 32-ата минута, когато Марек Хамшик с далечен изстрел затрудни Карисо. В 43-ата минута пък Калиду Кулибали имаше може би най-доброто положение за гол за домакините като една топка бе свалена с глава към него на точката на дузпата, но от воле той стреля над вратата.

Наполи започна по-добре и второто полувреме, но Интер чакаше своите възможности на контраатаки и в 61-ата при една от тях Джердан Шакири бе изеден на скорост и веднага отправи удар, който обаче бе спасен от вратаря. В 78-ата минута пък Давид Лопес овладя една отбита топка пред наказателното поле на Интер и отправи силен изстрел, но покрай вратата.

Всичко подсказваше, че победителят ще трябва да се реши след изиграването на продължения. Не така обаче мислеха домакините, които издебнаха своя шанс. В 3-ата минута на добавеното време Фаузи Гулам от тъч изведе Игуаин зад защитата на съперника, а той елегантно прати топката в далечния ъгъл на вратата за крайното 1:0 и така донесе успеха и класирането на своя тим в следващата фаза на турнира.

НАПОЛИ - ИНТЕР 1:0
1:0 Игуаин (93)

НАПОЛИ: Андухар, Стринич, Бритос, Албиол, Кулибали, Гаргано, Лопес, Хамшик (Габиадини 76), Де Гусман (Гулам 84), Кайехон (Мертенс 73), Игуаин

ИНТЕР: Карисо, Сантон (Додо 86), Ранокия, Жуан, Нагатомо, Медел, Ернанеш (Гуарин 74), Брозович, Пушкаш, Шакири, Икарди