Реал Мадрид подари на Кристиано победа и вече е с 4 точки аванс пред Барселона (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се поздрави с ценна победа с 2:1 на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" срещу Севиля в отложен мач от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион. По този начин "белите" увеличиха аванса си на върха пред вечния враг Барселона. Столичани са с 54 точки, а каталунците - с 50. Трети е шампионът Атлетико Мадрид с 47, а Севиля заема четвърто място с 42 точки.

Реал Мадрид надви Севиля и увеличи преднината си пред Барселона

Головете за "лос меренгес" вкараха Хамес Родригес (12) и Хесе Родригес (36), а за Севиля точен бе Яго Аспас (80). Още през първото полувреме обаче принудително бяха сменени две от многото звезди в състава на Карло Анчелоти - Серхио Рамос и Хамес, тъй като получиха травми. Бразилският ляв бек Марсело пък получи жълт картон през втората част и ще пропусне дербито с Атлетико в събота. Добрата новина за Реал Мадрид е, че португалската суперзвезда на тима Кристиано Роналдо, който на 5 февруари навършва 30 години, изтърпя наказанието си от два мача и ще се завърне в състава на "лос меренгес" за сблъсъка с "дюшекчиите".

Във втората минута гостите едва не шокираха "лос бланкос". Виктор Перес - Витоло бе изпуснат от бранителите на Реал и се озова очи в очи с Икер Касийяс, но вратарят изби удара на нападателя, а добавката не се получи.

Още в началото на мача Серхио Рамос получи контузия и в 9-ата минута защитникът отстъпи мястото си на Начо Фернандес.

В 12-ата минута Реал Мадрид поведе с 1:0 в резултата. Марсело центрира, отбраната на Севиля "забрави" за Хамес Родригес, топката тупна много удобно за колумбийския офанзивен халф и той с глава я насочи в мрежата зад вратаря Бето.

В 18-ата минута андалусийци пропуснаха прекрасен шанс за изравняване на резултата. Халфът Висенте Ибора получи топката в наказателното поле на домакините, но Касийяс направи всичко възможно да му попречи и полузащитникът уцели десния страничен стълб на вратата на домакините. В 22-ата минута играчите на Унай Емери отново застрашиха вратата на Касийяс и стражът трябваше да спасява удар на Витоло, а след това Карлос Бака направи неуспешен опит за акробатична добавка, при който дори получи лека травма.

В 27-ата минута италианският наставник на мадридчани Карло Анчелоти трябваше да извърши втора принудителна смяна, след като и авторът на гола за 1:0 Хамес Родригес получи травма и отстъпи мястото си на Хесе Родригес. В 30-ата минута пък френският нападател Карим Бензема се сблъска лошо с Бето и португалският страж на Севиля не можа да продължи мача, като бе изнесен от терена на носилка и сменен от Серхио Рико в 36-ата минута.

Секунди след влизането си на терена Серхио Рико трябваше да извади топката от вратата си. Грешка на футболист на Севиля в средата на терена доведе до бърза контраатака на "белите", топката достигна до резервата Хесе и той с удар отблизо опъна мрежата зад Рико - 2:0.

В последните секунди на първата част Серхио Рико с блестящо спасяване попречи на нахлулия в наказателното поле на гостите халф Сами Кедира да направи резултата 3:0. Бензема също имаше шанс да вкара гол малко преди почивката, но стреля на сантиметри в аут от чудесна позиция.

Две минути след паузата Гарет Бейл проби отдясно, но реши да завършва сам атаката, а не да потърси пас към съотборник, което изглеждаше по-правилното решение. В крайна сметка, уелсецът провали опасната атака на "лос меренгес" и гостите не получиха трети гол във вратата си. В 55-ата минута Бейл стреля добре от пряк свободен удар, но топката не намери очертанията на вратата, въпреки че профуча опасно близо до десния страничен стълб на вратата на Рико. Секунди по-скъсно 21-годишният страж на андалусийците спаси удар отблизо на Иско и до гол отново не се стигна.

В 58-ата минута Висенте Ибора направи доста сериозен пропуск и Севиля не успя да намали изоставането си в резултата, а в 60-ата минута бразилкият ляв бек Марсело получи може би малко пресилено жълт картон и ще пропусне дербито с Атлетико Мадрид в събота.

В 66-ата минута столичани сътвориха хубава атака, която можеше да завърши и с гол, а две минути след това Марсело центрира отляво, но нито един футболист в бяло неуспя да играе с топката. В 70-ата минута пък Витоло се пльосна в наказателното поле на Реал в опит да изпроси дузпа за Севиля, но това, което получи бе жълт картон за симулация. В 79-ата минута разбъркване пред вратата на Касийяс едва не завърши с гол във вратата на Реал, но Даниел Карисо не успя да нанесе решаващ удар.

В 80-ата минута севилци най-сетне поразиха противниковата врата. Витоло проби отлично отляво и "сервира" топката на резервата Яго Аспас, който я насочи в мрежата зад безпомощния в тази ситуация Касийяс.

Опитът за финален щурм на севилци в заключителните минути не доведе до изравнителен гол и Реал прибави нови 3 точки към актива си в битката за титлата в Ла Лига.