Верея и Ботев (Гълъбово) не успяха да се победят

ФК Верея и Ботев (Гълъбово) завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на изкуственото игрище над стадион Берое в Стара Загора. В началните минути на двубоя старозагорци бяха по-активни на терена и създадоха няколко голови опасности пред вратата на Ботев.

В 9-ата минута Тодор Тимонов с 20-метров пас от центъра изведе на стрелкова позиция Симеон Баев, но неговия удар беше отразен от вратаря на Ботев. Минута по-късно Ангел Костов от удобна позиция не успя да засече с глава топката във вратата на гостите.

В 12-ата минута ФК Верея пропусна най-чистото си положение, след като удар на защитника Емил Грозев беше изчистен от голлинията от футболист на Гълъбово.

ФК Верея поведе в резултата в 33-ата минута. Попадението падна след неразбирателство между Иван Канев и вратаря Димитър Георгиев, от което се възползва Симеон Баев, който от няколко метра прати топката в опразнената врата за 1:0.

Още в 49-ата минута Ботев успя да изравни. Иван Тошев центрира от фаул в наказателното поле на старозагорци и там от 5 метра най-съобразителен беше Исус Ангелов, който с глава вкара за 1:1.

До края двамата отбора не успяха да създадат голови положения, а имаше само епизодични удари, които бяха далеч от целта.