Силно второ полувреме донесе ценна точка на Майнц 05 (видео)

Отборите на Хановер 96 и Майнц 05 си поделиха по една точка в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Срещата на "HDI Арена" завърши 1:1, като Джими Бриан даде аванс на домакините в 26-ата минута, но четвърт час преди края Елкин Сото изравни за тима на Тодор Неделев.

Домакините започнаха по-активно и можеха да поведат още в първите минути, но стражът на Майнц Лорис Кариус спаси мощен удар на Ларс Щиндл. Натискът на Хановер продължи и в средата на полувремето Хоселу прати топката в мрежата, но за негово съжаление попадението му беше отменено заради засада.

В 26-ата минута Кариус не се намеси особено добре след едно центриране от корнер и боксира топката право на крака на Джими Бриан, който без забавяне откри резултата. Това бе втори гол за французина от началото сезона и заслужена преднина за Хановер.

До почивката публиката не видя други интересни ситуации пред двете врати, макар че гостите се активизираха и опитаха няколко далечни изстрела.

В 54-ата минута Йоханес Гайс от Майнц уцели гредата, а малко по-късно Юнус Мали напредна и преодоля вратаря Рон-Роберт Цийлер, но си поведе силно топката и тя излезе в аут. Добрата игра на гостите обаче не остана невъзнаградена. В 77-ата минута Цийлер спаси удар на Мали, но резервата Елкин Сото беше на точното място и отблизо изравни.

Равенството остави Хановер на 8-о място с 25 точки, а Майнц е на 10-а позиция с 22 пункта.