Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Масов бой прекрати контрола на Левски в Турция (видео)

Контролата на Левски с арменския Улисес в Анталия беше прекратена в 61-ата минута, след като на терена настана масов бой между футболисти и представители на щабовете на двата клуба. До този момент българският тим губеше с 1:2. В тази 61-ата минута бранител на лидера в Армения напсува Веселин Минев, след това се стигна до спречкване между близнака и футболист на съперника, като защитникът на "сините" беше ударен. След това на игрището влязоха резервите, треньорите и всички останали представители на клубовете. В един момент човек от арменския щаб събори Владимир Гаджев на земята и настана ритане и блъскане, а арменски играчи се опитаха да ритнат национала в главата и атмосферата се нажежи още повече. Сред най-активните в грозните сцени беше наставникът на Улисес Гаджик Симонян. Това принуди Георги Иванов-Гонзо, който гледаше срещата от другата страна с Иво Тонев, да се включи веднага в мелето и да призове своите футболисти да напуснат терена. Именно той обяви на съдията, че срещата няма да бъде подновена.

Още от самото начало играчите на Улисес влизаха доста здраво в срещата и често ритаха и обиждаха футболисти на "сините", като сред най-обижданите бе Луис Педро.

Иначе преди това Валери Домовчийски беше открил за Левски от дузпа в 13-ата минута. Съперникът изравни с първия си удар в 43-ата минута чрез Шимбамба, а в 57-ата минута Давид Хурцидзе вкара за 1:2.

Тимът от "Герена" имаше тотално превъзходство над лидера в класирането на арменското първенство и пропусна да вкара поне 3-4 гола само до почивката. След изравнителното попадение обаче всичко се промени и Улисес дори успя да реализира още веднъж, преди да се стигне до сбиването.

В състава на Стойчо Стоев от първата минута се завърна националът Владимир Гаджев. В същото време бранителят Веселин Минев записа своя втори мач, след като преди това бе аут заради травма. На вратата на Левски застана сръбският страж Боян Йоргачевич, но на полувремето отстъпи мястото си на Пламен Илиев. "Сините" играха в схема 4-1-4-1, като пред отбраната в ролята на опорен полузащитник действаше Гаджев. По дясното крило започна Божидар Краев, а отляво атакуваше Луис Педро. Пред Гаджев оперираха Стефан Велев и Мигел Бедоя, а на върха на атаката играеше Домовчийски.

Левски започна много силно и Домовчийски пропусна първата добра възможност, след като в 6-ата минута излезе сам срещу вратаря на съперника, но стреля слабо в него. Секунди по-късно нападателят пак се размина с попадението. В 8-ата минута стражът Билгарян спаси тежък удар и на Стефан Велев.

След няколко пропуска логично се стигна до 13-ата минута, когато Домовчийски беше точен от бялата точка. Дузпата беше отсъдена за удар с ръка на защитник в главата на Луис Педро, но червен картон не последва. След посочването на бялата точка възникна разправия между футболистите, при която играч на арменците удари Владимир Гаджев, но реферът отново не го изгони.

В 22-ата минута Божидар Краев изпусна да вкара на празна врата, след като Луис Педро го изведе около точката на дузпата, а стражът на съперника го нямаше под рамката, но младокът шутира над гредата. "Сините" продължиха да показват неточен мерник от изгодни ситуации, като в 24-ата минута Педро излезе очи в очи с Арсен Билгарян, но също би в аут.

№1 на Улисес лиши и Роман Прохазка от попадение, след като в 36-ата минута отрази изстрела му с глава. Пет минути след това и Веселин Минев получи възможност да стреля, като нанесе хубав удар с левия крак, но и този път вратарят на арменците беше на мястото си.

Така дойде 43-ата минута, в която тимът на Улисес организира първата си по-стойностна атака и тя завърши с гол, след като Шимбамба беше изведен с лекота зад гърба на Нину и Стойчев и стреля слабо по земята, но вратарят Йоргачевич не успя да парира.

На почивката Стойчо Стоев направи само една смяна, пускайки Пламен Илиев вместо Йоргачевич. Левски обаче не действаше толкова убедително като през първата част и така в 57-ата минута влезлият като смяна Давид Хурцидзе заби топката под гредата с красив удар с левачката.

Четири минути по-късно настана и мелето, довело до прекратяването на двубоя.

Следващият спаринг на "сините" е в четвъртък срещу полския Лех.

ЛЕВСКИ - УЛИСЕС прекратен при 1:2 в 61-ата мин.
1:0 Домовчийски (13-дузпа)
1:1 Шимбамба (43)
1:2 Хурцидзе (57)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (46-Пламен Илиев), Роман Прохазка, Веселин Минев, Емил Нину, Борислав Стойчев, Владимир Гаджев, Мигел Бедоя, Стефан Велев, Божидар Краев, Луис Педро (60-Борислав Цонев), Валери Домовчийски

УЛИСЕС: 1. Арсен Билгарян, 26. Раде Дугович, 66. Костян Марозов 15. Иракли Йежия, 17. Ника Пилиев, 24. Игор Падерин, 19. Алексавиян, 21. Андрей Беламичев, 5. Шимбамба, 88. Леван Йекава, 3. Гелаян

Жълти картони: Велев (Л); Беламичев (У)