Малага спря устрема на Валенсия (видео)

Отборът на Малага спря устрема на Валенсия, като постигна победа с 1:0 в последен мач от 21-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на "Ла Росаледа" нанесоха първа загуба на "прилепите" от седем мача насам. Освен това така те спряха и своята негативна серия в първенството от 4 поредни срещи без успех на сметката си.

Единственият гол в двубоя падна в 23-ата минута, когато Самуел Кастийехо получи чудесно центриране в наказателното поле и с глава успя да насочи кълбото в далечния ъгъл на вратата.

Играчите на Малага пропуснаха още доста положения в двубоя и спокойно можеха да спечелят и по-убедително. В 83-ата минута удар на Нордин Амрабат се отби от гредата.

Валенсия пък завърши мача с човек по-малко на терена, след като в 73-ата минута Кансело бе изгонен с втори жълт и червен картон за грубо изблъскване в гръб срещу Игнасио Камачо.

След този успех Малага вече има 35 точки и се изкачи на 7-ото място във временното класиране. Валенсия пък остава на 5-ата позиция с 41 точки в актива си.