Нещо историческо се случи на "Санчес Писхуан"

За първи път в историята на Примера дивисион четирима вратари допускат голове в един мач, пише интернет изданието на "Мундо Депортиво". Това стана вчера по време на срещата между Севиля и Еспаньол, завършила 3:2 за андалуския тим. Титулярните вратари Бето и Кико Касийя напуснаха играта съответно в 46-ата и 40-ата минути и в игра се появиха Серхио Рико и Пау Лопес Сабата.

Бето допусна попадение от Серхио Гарсия (15 - дузпа), а на почивката беше сменен от Рико, който беше поразен от Виктор Санчес (77). Стражът на "папагалчетата" Касийя допусна две попадения - от Диого Фигейраш (26) и Виктор Перес - Витоло (35), а в 40-ата минута получи червен картон. Неговият заместник беше наказан с късен гол на Яго Аспас в 89-ата минута.

Два пъти в историята четирима вратари са пазили в един двубой, но нито веднъж и четиримата не са получавали попадения. На 8 октомври 1961 година това се случва по време на дербито Севиля - Бетис. През сезон 1989/90 срещата Райо Валекано - Осасуна е прекъсната и се доиграва с двама други вратари два месеца по-късно.