Юлия Иванова: Грешката е моя, но и съдията има вина

По време на "вечното" дерби от 14-ия кръг от женското първенство към НВЛ между отборите на ЦСКА и Левски ключов се оказа вторият гейм, в който "сините" водеха с 12:8, но в един момент се оказа, че авансът им е 12:0. Това стана, след като съдиите установиха грешка при подреждането в състава на "червените" със сериозно закъснение. Ето коментара на треньорката на ЦСКА Юлия Иванова за BGvolleyball.com за конкретната ситуация и като цяло за мача:

"В началото грешката е моя, че съм написала сгрешения номер. Но всички виждате как преди всеки мач съдията взима листчето и проверява номерата на състезателките на терена. Той не е видял грешката ми и малшансът е такъв, че момичето е започнало от зона 6 и е направило цялата врътка докато отиде на сервис. Такова нещо обаче не се случва за първи път в мач срещу Левски. Така загубихме една Купа на България през 1996-та или 1997-та година, когато Атанас Петров беше треньор. По същия начин водихме 2:1, взеха ни точките и загубихме купата след 2:3.

Правилникът е така направен, че защитава съдиите. Да, грешката е моя, но и той има някакво задължение да проверява какво се пише. При положение, че той не е проверил правилно, следователно донякъде и той има вина. Правилото, че за контестация трябва да се направи заявка веднага след въпросния случай, не го знаех. Може би се водя още по старите правила, когато се заявяваше контестация без значение от конкретната ситуация. Трябвало е веднага след случката да се упомене намерението ни да подаваме контестация", коментира Юлия Иванова.

"Дали този епизод обърна мача? Ако не ни бяха махнали тези точки, можеше резултатът да стане 2:0 гейма за нас. Видяхте, че момичетата играха с голям ентусиазъм въпреки големите здравословни проблеми, които имаме. По тази причина искахме отлагане на мача, но се оказа, че за да може да отложиш двубой трябва да имаш 11 болни при 20 картотекирани състезателки. Има хора на постове, които не може да ги замениш току-така и когато две разпределителки са болни, няма как да ги замениш. Това, обаче, не е от такова значение, момичетата играха доста по-добре от първия полусезон и успяхме да вземем гейм на Левски. Виждаме, че може да дадем отпор на тяхната добра игра. Хвърлихме се, но след един момент като че ли загубихме ентусиазма. Надявам се да работим точно в тази посока, за да можем да прескачаме негативните моменти и да показваме още по-силна игра", допълни треньорката на ЦСКА.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:3 - ТУК!!!