Рома с поредна издънка, титлата става мираж

Претендентът за трона на Ювентус Рома се издъни у дома срещу Емполи в двубой от 21-ия кръг на Серия А. Отборът на треньора Руди Гарсия завърши 1:1 на "Олимпико" и не успя да съкрати аванса на "Старата госпожа". В момента разликата между двата тима е 6 точки, но може да нарасне на девет при успех на Ювентус при гостуването на Удинезе в неделя.

Това беше четвърти мач поред за Рома без победа, като именно тази негативна серия позволи на Ювентус да се откъсне с толкова много.

И Рома, и Емполи завършиха с човек по-малко. Първо бранителят на Рома Костас Манолас получи директен червен картон в 37-ата минута, а реферът отсъди дузпа, която беше реализирана от Масимо Макароне. В края на полувремето числеността на терена се изравни, след като Рикардо Сапонара получи два жълти картона в рамките на 4 минути.

Рома упражни натиск през втората част и стигна до изравнителен гол в 57-ата минута чрез Майкон, за когото това беше втори гол за сезона. До края на полувремето късмета си опитаха Адем Ляич и Раджа Наинголан, но без успех. Давиде Астори пък нацели гредата след изпълнение на корнер. В края на мача играчите на Рома претендираха за дузпа, но не я получиха.

Срещата ще се запомни и с контузията на Итурбе, който беше заменен принудително в 25-ата минута от Флоренци. Със спечелената точка Емполи събра 20 и заема 15-о място в класирането. В следващият кръг Рома гостува на Каляри.