Дортмунд вече еднолично на последното място (видео)

Борусия (Дортмунд) вече еднолично е на последното място в Бундеслигата, макар да не загуби откриващия си двубой за 2015 г. в Бундеслигата. Тимът на Юрген Клоп завърши 0:0 при визитата си на Байер (Леверкузен), с което спечели 16-ата си точка. Първият тим над чертата обаче е само с един пункт повече.

Като изключим представянето в защита, вестфалци не показаха някакво съществено подобрение в играта си. В един момент през второто полувреме "жълто-черните" така грешаха в подаванията, че точните им пасове паднаха до 45%, с което те поставиха нов негативен рекорд в Бундеслигата за последните 10 години.

Съперникът от Леверкузен обаче също не блестеше и след няколко пропуска и пред двете врати се стигна до закономерното 0:0. В Борусия трябва да се радват, че двете най-опасни възможности пред домакините се откриха пред Гонсало Кастро, който изобщо не е известен с реализаторските си умения.

Началото обаче не предвещаваше такава скука. Играчите в червено стартираха много силно и само в рамките на първата минута имаха две възможности, които Роман Вайденфелер отрази. След това обаче играта не продължи в същия дух и следващата по-сериозна опасност дойде чак в 39-ата минута. Тогава Матс Хумелс спаси сигурен гол, избивайки точно пред голлинията с плонж удар на Кастро.

Дортмунд имаше своя шанс в 50-ата минута, когато Чиро Имобиле стреля по диагонала, но Бернд Лено спаси с отличен рефлекс. В 64-ата минута вратарят отново се намеси в ключовия момент, след като Марко Ройс получи възможност да стреля от 8-9 метра в ситуация, в която трима играчи на Борусия бяха срещу един защитник и Лено. В 70-ата минута Имобиле пак пропусна в близост до вратата, като този път не уцели подадената му топка. Тук се видя как напрежението си оказва влияние, защото до миналия сезон дортмундци с лекота се възполваха от такива положения и вкарваха редовно.

И докато гостите се надпреварваха да грешат в решителния момент, за малко да допуснат гол. В 75-ата минута Кастро излезе очи в очи с Вайденфелер, но ритна силно топката и тя прехвърли вратата.

За Борусия като титуляр започна новото попълнение Кевин Кампъл, който действаше като офанзивен полузащитник. Словенският национал обаче не успя да отправи нито един изстрел по посока на вратата. Далеч от обичайната си висока класа беше и Марко Ройс. Дежурната контузия в лагера на Борусия пък застигна Лукаш Пишчек, който беше сменен на почивката.

Изпуснатите две точки днес оставиха Леверкузен зад Борусия (Мьонхенгладбах) и Шалке 04 в борбата за място в Шампионската лига.

През идната седмица предстои междинен кръг в Бундеслигата, в който Байер гостува на Херта (Берлин), а шампионът от 2011 и 2012 г. приема Аугсбург.