Мадридският лъв се посъбуди без Кристиано (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели убедително с 4:1 над гостуващия Реал Сосиедад в среща от 21-ия кръг на Ла Лига, играна на "Сантиаго Бернабеу". Сансебастианци шокираха с гол още в 37-ата секунда на Ариц Елустондо, но попадения на Хамес Родригес (3), Серхио Рамос (37) и Карим Бензема (51 и 77) донесоха категоричния успех. Мадридският тим отново заприлича на себе си след безобразната игра срещу Кордоба и отпадането за Купата на краля.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 Без наказания Кристиано Роналдо Гарет Бейл атакуваше по левия фланг, а Хамес Родригес се премести отдясно. Асиер Ияраменди влезе в центъра на терена, където се завърна и Иско. Новото попълнение Лукаш Силва отпадна от групата, въпреки че Карло Анчелоти му беше обещал минути. Дейвид Мойс се лиши от услугите на типичния централен нападател Иманол Агирече и в най-предни позиции в стартовия състав беше разположен бързакът Карлос Вела. Срещата започна с минута мълчание в памет на починал привърженик на гостите, който загина днес в пътен инцидент на път за стадиона.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 Мачът стартира ударно и със студен душ за домакините. Само след няколко докосвания на топката тя излезе в корнер. Рубен Пардо центрира от флагчето и младият защитник Ариц Елустондо беше оставен сам и отбеляза с глава след едва 37 секунди игрово време. Това беше пореден гол в мрежата на Икер Касийяс от статично положение и най-бързият на "Бернабеу" в Ла Лига в полза на гостите от 24 септември 2011 година. Отговорът на "лос бланкос" не се забави. В началото на третата минута Марсело центрира и Хамес Родригес насочи много прецизно с глава в горния десен ъгъл на вратаря Херонимо Руи - 1:1.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад В четвъртата минута публиката можеше да види трети гол, но сантиметри не достигнаха на Серхио Каналес да огорчи бившия си тим. Кантабрийският техничар насочи с шпагат от 15 метра, Касийяс беше преодолян, а топката просто не пожела да влезе, подминавайки гредата. В осмата Горка Елустондо намери пролука за шут от 19 метра - в ръцете на вратаря.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 Постепенно тимът на Анчелоти установи по-голям контрол над топката и понатисна своя съперник, като това пролича най-вече в шестте изпълнени корнера до 30-ата минута. Дейвид Мойс получи тежък удар, след като Карлос Вела се контузи в 13-ата минута и отстъпи място на Агирече. В 20-ата Хамес изведе Бензема по прекрасен начин - френският нападател стреля от въздуха в тялото на стража. В 28-ата Хамес получи топката в наказателното поле и шутира в ръцете на вратаря.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 В 37-ата Марсело хвърли диагонален пас към Бензема в наказателното, "деветката" овладя и шутира в тялото на вратаря, отбитата топка попадна у Рамос, който с крак насочи в горната част на вратата - 2:1. В 40-ата "чури урдин" се подредиха скандално във фаза "защита". Получи се светкавична контра - трима футболисти на Мадрид се устремиха срещу един защитник, Бензема подаде към Хамес Родригес, малко преди топката да стигне до колумбиеца обаче тя беше овладяна от Гарет Бейл, който направи много голям пропуск. Уелсецът имаше съпротивата само на един защитник пред голлинията, като не се видя добре дали топката излезе в аут или корнер.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 Втората част започна с постоянни атаки към вратата на гостите от "Аноета". В 48-ата минута Иско опита много техничен изстрел, след който топката премина над гредата. В 51-ата Бензема и Бейл направиха прекрасно двойно подаване, като уелсецът асистира за десетия гол на Карим в Примера. В 54-ата френският национал поиска дузпа след спорно падане в наказателното поле и не получи такава. Минута по-късно Бейл стреля от трудна позиция с глава, а Иниго Мартинес изби пред голлинията.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 В 56-ата Иско пусна чудесна топка по земя и мъничко не достигна на Бензема да я засече в свободната врата. Иско вещо дирижираше играта на своите и благодарение на него и Марсело (б.р. и отчасти Бейл) именно левият фланг на нападението беше доста по-опасният. В 61-ата андалуският техничар навлезе отляво на наказателното поле, пусна покрай вратаря, но защитник се намеси.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 В 77-ата Бензема вкара великолепно попадение. Френският стрелец шутира с вътрешен фалц и оплете топката в далечния горен ъгъл за възхита на "Бернабеу". В 82-ата минута Бейл добави нов голям пропуск към сметката си. Стомилионната придобивка открадна топката и сам срещу вратаря я прати право на ръкавиците на Руи. В 86-ата вратарят на баските спаси нова голяма опасност, след като Даниел Карвахал открадна топката и се изстреля срещу вратаря.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 4:1 Реал Мадрид ще остане водач и след този кръг. В сряда вечер "лос меренгес" ще изиграят и отложения си мач срещу Севиля, като ще могат да увеличат аванса си на върха.