Недооценен от Байерн смая с хеттрик в дебюта си за Фрайбург (видео)

Фантастичен дебют на Нилс Петерсен донесе успеха на Фрайбург с 4:1 над Айнтрахт (Франкфурт) в среща от първия пролетен кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха още преди изтичането на първата минута чрез Марко Рус, но след почивката домакините осъществиха пълен обрат след три гола на Петерсен и един на Владимир Дарида от дузпа. Нилс Петерсен дойде тази зима от Вердер (Бремен) и "избухна" още в дебюта си, влизайки на полувремето и обръщайки резултата за първата победа на Фрайбург от седем кръга насам.

Франкфуртци започнаха ударно и още в първата минута Рус изпревари всички след центриране от фал на Марк Стендера и заби топката под гредата. До края на тази първа част гостите пропуснаха още поне две попадения.

Всичко претърпя коренна промяна след антракта. В 61-ата минута домакините стигнаха до дузпа, след като Щефан Айгнер фаулира Кристиан Гюнтер в наказателното поле и дежурният изпълнител от бялата точка Дарида не сгреши - 1:1. След това настъпи часът на 26-годишния Петерсен. Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) първо вкара за 2:1 в 64-ата минута, а в 70-ата минута покачи на 3:1, като и в двата случая беше оставян сам срещу вратаря. Две минути преди края той завърши точно нова акция на своя тим за крайното 4:1.

След 25 гола в 33 мача с екипа на Енерги (Котбус) през сезон 2010/11 Нилс Петерсен премина в Байерн, като дори получи фланелката с емблематичния №9. Тогава още в дебюта си той също заби три гола, макар в контрола срещу аматьорски тим. След това обаче кариерата му при баварците не потръгна и той напусна след само 9 срещи в Бундеслигата.