Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Лудогорец удари руски гранд след зрелищен обрат (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец постигна престижен успех по време на зимната си подготовка в Испания. Разградчани победиха с 3:2 Спартак (Москва) в атрактивен двубой, изпълнен с обрати и оцветен с червени картони. Даниел Абало вкара в 12-ата минута, а Жоао Карлос си вкара автогол в 65-ата. Жуниор Кишада бе автор на последното попадение в двубоя в 86-ата минута. Куинси Промес (31) и Дмитрий Комбаров (46) се разписаха за руснаците.

В края на първото полувреме Жуниор Кайсара получи червен картон за удар с глава срещу съперник, а след възникналото меле Светослав Дяков също бе изгонен. Двамата футболисти обаче бяха заменени.

В предишните си мачове на испанска земя "орлите" загубиха с 0:1 от Унион Берлин, но след това победиха коравия тим на Риека с 2:1.

Разградчани започнаха силно срещата и в 12-ата минута заслужено стигнаха до попадение. Жуниор Кайсара пусна пас от дълбочина към Абало, испанското крило напредна и с точен шут не остави шанс на Артьом Ребров.
Лудогорец - Спартак Москва 3:2
Малко преди този гол Абало пропусна още една отлична възможност, след като негов прехвърлящ удар не намери очертанията на вратата, а в самото начало на мача Марселиньо уцели гредата.

Постепенно московчани изравниха играта и все по-често действията се развиваха в половината на Лудогорец. В 27-ата минута пред Куисни се отвори добра възможност за удар, но топката мина малко над гредата. Пет минути по-късно обаче нов шут на холандеца рикошира в бранител в зелено и кълбото се оплете в мрежата зад Владислав Стоянов за 1:1.

В 42-ата минута Кайсара получи директен червен картон за удар без топка срещу съперник, който преди това бе извършил грубо нарушение. Действието на бранителя предизвика меле между двата тима, а съдията показа червен картон и на Дяков. Витиня и Анисе Абел обаче се появиха в игра и разградчани продължиха с 11 футболисти.

В добавеното време на първата част Куинси можеше да изведе Спартак напред в резултата, но от непосредствена близост не успя да преодолее Стоянов.
Веднага след почивката Комбаров с топовен шут даде преднина на московския тим.

В следващите минути родният шампион успя да се отърси от шока и отново наложи превъзходството си. Пет минути по-късно Марселиньо получи подаване от Михаил Александров и стреля, но Ребров спаси. В 52-ата минута вратарят отрази и опасен изстрел на Витиня. След това пропуск направи и Вирджил Мисиджан.

По-добрата игра на Лудогорец обаче бе възнаградена в 65-ата минута, когато Йордан Минев центрира отдясно и бившият играч на ЦСКА Жоао Карлос си отбеляза автогол.
Българите продължиха с напористата си игра и показаха, че ще търсят победата до последния съдийски сигнал. В 80-ата минута удар с глава на Мишо Александров не намери целта, а малко по-късно попадение на Кишада не бе зачетено заради спорна засада. В 86-ата минута обаче бразилецът успя да донесе успеха на разградчани с много добре насочен изстрел от границата на наказателното поле.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (МОСКВА) 3:2
1:0 Абало (12)
1:1 Куисни (31)
1:2 Комбаров (46)
2:2 Карлос (65-авт)
3:2 Кишада (86)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов (78-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (42-Витиня), Козмин Моци (75-Александър Александров), Георги Терзиев (46-Александър Барт), Йордан Минев, Светослав Дяков (42-Анисе), Фабио Ешпиньо, Даниел Абало (46-Михаил Александров), Вандерсон (46-Вирджил Мисиджан), Марселиньо (75-Себастиян Ернандес), Роман Безяк (46-Жуниор Кишада)

СПАРТАК (МОСКВА): 32. Артьом Ребров; 3.Сергей Бризгалов, 34. Евгений Макеев, 35. Сердар Ташчъ, 23. Дмитрий Комбаров, 24. Куинси Промес, 55. Жоао Карлос, 21. Ким Каллстрьом, 8. Денис Глушаков, 19. Хосе Мануел Хурадо, 57. Вячеслав Кротов

БИСЕР ТОШЕВ, специален пратеник на Sportal.bg в Испания!