Най-после радост на "Сан Мамес"

Тимът на Атлетик Билбао донесе много разочарования на феновете си от началото на сезона, но днес сложи край на дългата си серия без победа и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля. Баските надвиха с 1:0 Малага и след 0:0 преди седмица продължават напред. В спор за място на финала отборът на Ернесто Валверде ще се изправи срещу Еспаньол, който елиминира Севиля.

Атлетик и Малага се срещнаха на "Сан Мамес" само преди няколко дни в двубой от Примера, завършил 1:1. Този път обаче домакините постигнаха своето. Първото полувреме беше равностойно и без много интересни ситуации пред двете врати. В 48-ата минута обаче Маркел Сусаета намери Ариц Адурис и опитният нападател вкара гола на победата.

Малага се постара да изравни, което щеше да значи класиране за полуфиналите, но защитата на "лъвовете" действаше стабилно и не допусна никакви грешки.

АТЛЕТИК Б - МАЛАГА 1:0 (0:0)
1:0 Адурис (48)

* Атлетик Б се класира с общ резултат 1:0