Тотнъм - Челси е финалът за Купата на лигата

Тотнъм - Челси е финалът за Купата на Лигата в Англия, който ще се изиграе на 1 март на стадион "Уембли" в Лондон.

"Шпорите" стигнаха до спора за трофея след драматично равенство 2:2 с третодивизионния Шефилд Юнайтед и с общ резултат 3:2 продължават напред. Челси пък отстрани Ливърпул в другия не по-малко драматичен 1/2-финал снощи.

Двубоят на "Брамъл Лейн" започна отлично за гостите от Лондон. Кристиан Ериксен откри в 28-ата минута с фантастично изпълнен пряк свободен удар, но домакините стигнаха до пълен обрат в рамките на 120 секунди, когато на два пъти се разписа Че Адамс (77, 79).

Шефилд можеше да реши всичко в мача, но вратарят на Тотнъм Мишел Волм отрази опасен удар на Луис Рийд пет минути преди края. В 88-ата минута обаче отново Ериксен се разписа за "шпорите" и прати тима си на финал.

Шефилд Юнайтед - Тотнъм 2:2

0:1 - Ериксен (28)
1:1 - Адамс (77)
2:1 - Адамс (79)
2:2 - Ериксен (88)