Мората спаси честта на Ювентус на "Енио Тардини"

Шампионът Ювентус потрепери, но победи Парма с 1:0 на стадион "Енио Тардини" в сблъсък от 1/4-финалите за Купата на Италия и продължава напред в турнира.

Отборът на Роберто Донадони, който се намира на последното място в Серия А с едва 10 точки, даде сериозен отбор на именития си съперник. Голът за гостите падна едва в 88-ата минута, като в герой за Юве се превърна влезлият като резерва Алваро Мората. Той замени на терена Кингсли Коман в 76-ата минута и едва след десетина минути игра се превърна в герой за своите.

Испанският нападател Фернандо Йоренте изведе Мората очи в очи с вратаря на домакините и 22-годишният нападател не допусна колебание пред гола.

Така в 1/2-финалите Ювентус ще играе с победителя от двойката Рома - Фиорентина. Изходът от 1/2-финала ще се реши в два мача, като първият е на 4 март.

Парма - Ювентус 0:1
0:1 - Мората (88)

Парма: Миранте, Мендес, Лукарели, Палета, Рисполи, Марига, Галопа,  Ночелино, Гоби, Паладино, Родригес.

Ювентус: Сторари, Лихтщайнер, Огбона, Киелини, Падоин, Видал, Пирло, Маркизио, Пепе, Йоренте, Коман.