Литекс и Евроколеж завършиха наравно в контролна среща

Отборите на Евроколеж и Литекс завършиха 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на осветление на клубната база на колежани в Оризари. Пловдивчани поведоха с попадение на Николай Николов в 20 минута. Той беше изведен през центъра между Менди и Гълъбов. Крилото се прибори с двамата играчи на съперника и преодоля вратаря Конов за 1:0.

Колежани показаха добър футбол срещу именития съперник и го затрудниха максимално. На два пъти ловчанлии отправиха удари към вратата на домакините, но Стоянов улови топката. Борис Малев в 30 минути стреля малко над напречната греда. В края на първата част Кирил Десподов от 4 метра прати топката над вратата. След почивката Литекс излезе в нов състав. В 51-а минута Кристиян Малинов стреля над вратата. Три минути по-късно Георги Минчев излезе сам срещу вратата на домакините, който обаче спаси. Литекс изравни в 65-а минута, когато Милчо Ангелов засече с глава топката във вратата на домакините след центриране на Кристиян Ангелов.

Ловчанлии продължиха да натискат, а вратарят на домакините показа висока класа отразявайки удар на Милчо Ангелов, след което топката попадна в Малинов, който от два метра нацели гредата. Пет минути по-късно Асприля излезе на удобна позиция, но пропусна.

Евроколеж: Стоянов, Кардашев, Рахов, Харизанов, Бъчваров, Николов, Янчев, Караилиев, Четин, Малев, Павлов (Терзиев, Трендафилов, Зотев, Челебиев)

Литекс: Конов, Гълъбов, Божиков, Менди, Мунин, Колев, Георгиев, Петров, Руменов, Десподов, Джордан (Орлинов, Минков, Илия Миланов, Рафа, Горанов, Ал. Цветков, Малинов, Ивайлов, Милчо Ангелов, Георги Минчев, Данило Асприля)

Снимка: pfclitex.com