Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Марек надви Беласица

Марек надигра Беласица и ги победи с 2:0 в контрола. През първото полувреме възпитаниците на Тенчо Тенев се настаниха трайно в половината на петричкия отбор и всеки момент се очакваше да се отбележи първия гол в срещата. В 19-та минута от фаул Томислав Павлов от отбора на Марек с техничен удар извиси топката над изградената снета от Беласица и оплете топката в горния десен ъгъл за 1:0.

На два пъти по-късно Еньо Кръстовчев и Крум Бибишков сътвориха интересни неща, но до гол не се достигна. В 31-ата минута топ рефера Ивайло Стоянов показа втори жълт и червен картон на Милен Лахчев, който бе заменен от Светослав Диков. В 33-ата минута Крум Бибишков бе повален от вратаря на Беласица Захари Димитров и главния съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на Марек, която Кръстовчев превърна в гол за 2:0. До края на първото полувреме само умелата намеса на новопривлечения Иван Каракостов и добрите действия на вратаря Захари Стоянов от Беласица бе причина да не се стигне до покачване на резултата.

След почивката старши треньорите на двата отбора Тенчо Тенев и Пламен Мицански пуснаха в игра постепенно футболистите от резервната скамейка. Добрата игра на защитата на Беласица в лицето на Атанас Георгиев, Александър Митушев, Десислав Токов се справяше с набезите на футболистите на Марек. По левия фланг на Беласица заигра Христо Петров, но на няколко пъти устрема му бе спрян от защитата на Марек. Веднъж и младия Димитър Стоев от 12-13 метра обстрелва вратата на завърналия се отново в отбора на Марек Емил Михайлов, но стража бе на мястото си. До края на срещата играта стана посредствена и не се стигна до нищо интересно, водещо до отбелязване на нови попадения.

След мача и двамата наставници изразиха задоволство от старанието на момчетата. Марес ще изиграе следващия си контролен мач в петък от 11,00 часа на стадиона във Вълково, а Беласица - срещу Вихрен на 2 февруари от турнира Петричка пролет.