Алжир и Гана се класираха на 1/4-финал за Купата на Африка

Отборите на Алжир и Гана  станаха поредните участници на 1/4-финал за Купата на Африка. Двата тима завършиха на първите две места в своята група "С" и продължават в елиминационната фаза на турнира.  Днес те записаха победи съответно над Сенегал и ЮАР имено тези успехи се оказаха решаващи за класирането им напред.

Алжир се наложи с 2:0 над Сенегал с голове на Махес в 11-ата и Набил Бенталеб в 82-ата минута.

В другия мач пък Гана сътвори пълен обрат над Южна Африка. Тимът на Аврам Грант пръв получи гол в своята врата в 17-ата минута дело на Масанго, но Бойе в 73-ата и Андре Аю в 83-ата минута донесоха толкова цениня успех на Гана.

Така Гана завършва на първото място в групата с 6 точки. Същия актив събра и Алжир, но тимът завършва втори заради загубата в прекия сблъсък с ганайците.