Левски сложи край на лошата серия (видео+галерия)

Шампионът Левски сложи край на лошата си серия от три поредни загуби, след като надигра у дома в зала “Универсиада” Спартак (Плевен) с 88:80. Играчите на Тити Папазов контролираха случващото се на паркета през първите три части, но силен финален щурм на гостите ги остави на крачка от това да поднесат изненадата на кръга.
Левски - Спартак Плевен
Така “сините” постигнаха девети успех от началото на сезона и остават на трета позиция в класирането с баланс от 9-5. Плевенчани пък продължават да са на дъното на таблицата, без да познават вкуса на победата - 13 загуби от 13 мача.

Домакините взеха инициативата малко след началото на двубоя, когато направиха серия от 11 безответни точки, благодарение на която поведоха със 17:7, а след първата част преднината им бе 27:14. Водени от Павел Иванов, столичани продължиха да налагат своето темпо и през втората четвърт, в която добавиха още 10 точки към аванса си и така се стигна до 46:23 след едно изиграно полувреме.
Второто полувреме започна силно за Левски, а преднината на домакините нарасна до 55:25, а след 30 минути тя бе 74:47. Гостите се пробудиха в заключителната четвърт, която стартираха със серия от 15-4 за 78:62. Плевенчани продължиха да заличават изоставането си, но не им стигна време, след като 9 секунди преди сирената изоставаха само с 6 точки - 86:80. В крайна сметка Левски победи с 88:80, въпреки фантастичната последна четвърт от страна на Спартак, спечелена от плевенския тим с 19 точки.
Капитанът на домакинтие Павел Иванов изигра отличен мач и завърши с 37 точки и 7 борби, Павлин Иванов добави 17 точки, а Алекс Симеонов се отчете с “дабъл-дабъл” от 11 точки и 12 борби.

За Спартак Крум Дойчинов реализира 20 точки, Васил Бачев се включи силно от пейката с 14, а Милен Захариев и Иван Тилев добавиха съответно 11 и 10 точки.

Следващото препятствие пред Левски в НБЛ е Лукойл Академик - на 3 февруари (вторник) двата тима ще изиграят повторение на миналогодишния финал на първенството. Преди това възпитаниците на Тити Папазов и Тони Дечев приемат хърватския Цедевита в двубой от Адриатическата лига в събота.

Спартак ще домакинства на предпоследния в класирането Черноморец на 31 януари.