100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Марек с тежка загуба от Рапид (Букурещ)

Отборът на Марек загуби с 1:4 от Рапид Букурещ в контролна среща, играна в гръцкия град Ксанти. Руи Мигел откри резултата за последния в румънския футболен елит в 14-ата минута, а в следващата атака бившият нападател на ЦСКА Даниел Панку удвои.

Фред Бенсън направи резултата класически в 55-ата минута, а четири минути по-късно португалецът Луиш Кикаш вкара за 4:0. Почетното попадение за българите дойде в 66-ата минута.

Марек се прибира в Сандански, където ще продължи лагера си до петък. Към състава утре на проби се очаква да се присъедини атакуващият халф Тодор Колев. Юношата на Черно море за последно игра в третодивизионния Калиакра.

В сряда отборът ще направи проверка срещу Беласица. Дупничани все още не знаят дали ще могат да разчитат на защитника Мартин Кавдански за пролетния полусезон. Кавдански изкара проби през миналата седмица в Ханза Рощок и има вероятност да премине в германския третодивизионен отбор. Ако това не стане, той ще подсили Марек в борбата за оцеляване в елита през пролетта.