Арсенал напред след голов трилър с Брайтън (видео)

Носителят на трофея Арсенал продължи защитата на титлата си в турнира "ФА Къп" след успех с 3:2 при гостуването си на Брайтън енд Хоув. Възпитаниците на Арсен Венгер не допуснаха изненада срещу тима на Крис Хютън, макар срещата да бе доста открита и с положения пред двете врати.

Тио Уолкот даде аванс на гостите след само две минути игра с плътен удар по тревата, с който не остави шансове на Дейвид Стокдейл. Доминацията на гостите в началото на двубоя продължи и в 24-ата минута Месут Йозил удвои преднината на Арсенал.

В началото на втората част Крис О'Грейди намали изоставането на Брайтън с попадение в 50-ата минута, но само девет по-късно Томаш Росицки отново възстанови солидния аванс на Арсенал, след като с воле от границата на наказателното поле опъна мрежата на домакините за трети път.

Бившият футболист на Уест Хам Сам Болдък направи последните минути от мача интересни с гол в 75-ата минута. Въпреки това съставът на Брайтън не успя да стигне до изравняване и евентуален втори мач с Арсенал на "Емиратс" и "артилеристите" продължиха защитата на трофея си от миналата година.

БРАЙТЪН - АРСЕНАЛ 2:3
0:1 - Уолкот (2)
0:2 - Йозил (24)
1:2 - О'Гийди (50)
1:3 - Росицки (59)
2:3 - Болдък (75)