Зрелищно равенство на "Риасор" (видео)

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Гранада завършиха 2:2 в обеден мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Франсиско Медина - Пити (7) даде аванс на гостите от "Лос Карменес", но попадения на Хосе Родригес (34) и Лукас Перес (38) обърнаха развоя. Роберто Ибанес оформи крайния резултат в 83-ата минута и донесе точка за своите в дебюта на Абел Ресино.

Южняците стартираха силно, отбелязвайки попадение в седмата минута. Мануел Итура подаде към Пити, който надигра Сидней и отбеляза. В 15-ата минута Юсеф Ел-Араби получи сам на дузпата, но стреля доста неточно. В 28-ата Гранада изпусна нова възможност на контраатака. В 34-ата галиският тим изравни при първия удобен шанс. Ориол Риера комбинира с Алехандро Бергантиньос, вратарят Ойер Оласабал изби, след което Хосе Родригес добави в мрежата. Четири минути по-късно Лукас Перес направи 2:1 след неразчетена игра на Сидней и хубав завършващ удар.

След почивката Депор създаваше положенията и ги пропускаше. Хуанфран (55), Луис Фариня (63 и 64) и Алберто Лопо (71) доближиха гола, но се разминаха с него. В 83-ата минута зимната придобивка Ибанес на "червено-белите" изравни за крайното 2:2. В 86-ата минута халфът на Депор Луис Фариня получи директен червен картон. В последните секунди Фулкие дори можеше да донесе успеха за Гранада.

Снимка: Getty Images/Guliver