Камерун и Гвинея също не излъчиха победител

Купата на африканските нации се превръща в турнир на равенствата, след като тази вечер и отборите на Камерун и Гвинея не излъчиха победител в мача помежду си от група "D" и така записаха 10-ия хикс от началото на надпреварата. Срещата завърши при резултат 1:1 и така още повече се усложни ситуацията в групата, където всички отбори са с равен брой точки.

Камерун пръв откри резултата с куриозен гол. В 13-ата минута Бенжамен Муканджо центрира от корнер и след лоша намеса на вратаря Ятара топката се озова във вратата му.

Играчите на Гвинея обаче успяха да се доберат до равенството, като в 42-ата минута Ибрахима Траоре с далечен изстрел прати кълбото в мрежата за 1:1.

Така всички отбори в групата са с равен брой точки и еднаква голова разлика, което означава, че победителят и вторият в класирането ще бъдат определени в последните мачове. Всички отбори в момента имат по 2 точки и голова разлика 2:2.