Лацио съкруши Милан след страхотен обрат (видео)

Отборът на Лацио надигра категорично Милан и го победи с 3:1 в домакинството си от 20-ия кръг в Серия "А" на "Олимпико". "Орлите" направиха пълен обрат в мача, след като първи получиха гол още в 4-ата минута дело на Жереми Менес. В началото на второто полувреме обаче домакините вкараха две бързи попадения в 47-ата минута чрез Марко Пароло и в 51-ата минута чрез Мирослав Клозе. В 80-ата минута пък отново Пароло оформи окончателно победата на своя тим за крайното 3:1, като така бе продължена лошата серия на "росонерите", които 5 поредни мача нямат победа в първенството.

Срещата стартира динамично и още във 2-ата минута домакините претендираха за дузпа след като Стефан Раду падна в наказателното поле след сблъсък с Джакомо Бонавентура, но съдията не отсъди наказателен удар. Две минути по-късно пък Жереми Менес открадна една топка в средата на терена, напредна на скорост и с прецизен удар откри резултата в полза на Милан - 0:1.

До края на полувремето обаче всичко интересно се случваше пред вратата на "росонерите". В 18-ата минута Мирослав Клозе бе изведен зад защитата, но не успя да преодолее Диего Лопес, а при опита за добавка Антонио Кандрева стреля неточно. Две минути по-късно отново Клозе имаше прекрасен шанс след като получи центриране във вратарското поле и стреля с глава, но на сантиметри до гредата. След това на два пъти Кандрева имаше добри възможности като първо негов далечен удар бе спасен от вратаря, а след това той бе изведен в пеналта от Клозе, но отново стреля в тялото на Лопес. В 38-ата минута пък Марко Пароло пусна остър пас за Стефано Маури, който от близо не успя да засече топката във вратата.

В 43-ата минута Лацио за втори път претендира за дузпа. Този път Филип Мексес задържа Маури за фланелката в границите на пеналта, но и този път съдията Мацолени не видя причина да посочи бялата точка.

Още в началото на второто полувреме обаче Лацио набързо стигна до обрат в резултата. В 47-ата минута Марко Пароло получи чудесно центриране в наказателното поле, където необезпокояван от воле насочи топката във вратата за 1:1. Четири минути по-късно пък груба грешка на Рикардо Монтоливо доведе до втори гол за домакините. Халфът на Милан върна неразчетено към Мексес, но там дебнеше Клозе, който открадна топката, напредна и хладнокръвно реализира в близкия ъгъл на вратата за 2:1.

В оставащите минути "орлите" намалиха оборотите и предпочитаха да пазят резултата и да чакат грешки на съперрика. Такива обаче не липсваха и при една от тях в 66-ата минута Пароло открадна една топка и стреля от далеч, но покрай вратата. В 75-ата минута пък Маури бе оставен да стреля с глава след центриране от фаул, но изстрелът му бе доста неточен.

В 80-ата минута обаче Лацио логично стигна и до трети гол. Кандрева напредна по дясното крило и пусна в наказателното поле за Филип Джорджевич, който не успя да стреля и настъпи лошо топката, но зад него добра позиция бе заел Пароло и без забавяне прати кълбото в мрежата за 3:1. Сръбският нападател обаче се наложи да напусне терена принудително с контузия, която на пръв поглед изглежда доста неприятна.

В края на мача пък страстите на терена се нажежиха и нервите на Филип Мексес не издържаха, като той за малко да се сбие със Стефано Маури и в крайна сметка бе изгонен от игра.

Така Лацио заслужено се поздрави с успеха в мача и събра актив от 34 точки, с които временно се изкачи до 3-ото място в класирането, но е с мач повече от Наполи и Сампдория. Милан пък остава на 8-ата позиция с 26 точки в актива си.