Барса с шумна победа - 6:0 (видео + галерия)

Отборът на Барселона разби с 6:0 като гост Елче в двубой от 20-ия кръг на Примера дивисион. Жерард Пике (36), Лионел Меси (55 - дузпа и 88), Неймар (69 и 71) и Педро Родригес (90) отбелязаха за убедителния успех. Така от началото на годината валенсинци допуснаха цели 14 гола от "лос блаугранас" без да вкарат нито един. Каталунският тим отново се доближи на точка от водача Реал Мадрид, който обаче има и мач по-малко.

Луис Енрике предприе ротации с оглед предстоящия реванш за Купата на краля с Атлетико Мадрид. Луис Суарес остана резерва на рождения си ден, а на неговото място до Лионел Меси и Неймар заигра Педро Родригес. Хавиер Масчерано влезе в халфовата линия, а други интересни промени бяха титулярните позиции на Мартин Монтоя и Рафиня Алкантара.

Елче - Барселона С началото на двубоя Барса установи контрол над топката. Положенията не се откриваха толкова лесно, както очакваха футболистите на Лучо предвид изминалите срещи за Купата на краля. В 14-ата минута Жорди Алба изпълни много труден удар от въздуха от около 19 метра. Левият бек намери добре топката, а тя прелетя над гредата. В 21-ата Меси стреля от фаул, като кълбото беше поставено на ъгъла на наказателното поле. Аржентинецът фалцира към близката греда, но не му стигна около половин метър.

Елче - Барселона На свой ред атаките на "франхивердес" вещаеха заплаха. В 23-ата минута Марк Бартра скочи неправилно и остави Джонатас сам срещу вратаря. В същия миг обаче страничният рефер вдигна флага за засада, каквато имаше. Минута по-късно Монтоя загуби топката, домакините сътвориха опасна контра, а ниският удар на Файсал Фажир беше избит от Браво с крака. В 26-ата Фажир изпълни по много техничен начин 25-метров фаул, топката тупна коварно, но чилийският страж изби в корнер.

Елче - Барселона - 0:6 В 34-ата "лос кулес" най-сетне стигнаха до чисто положение. Меси центрира фалцово към далечната греда, там Неймар беше непокрит на пет метра от голлинията, но не посрещна добре топката. Малко повече от минута по-късно барселонци вкараха с първия си точен удар. Чави Ернандес изпълни бързо фаул, центрира към накателното поле, където Пике овладя на гърди и някакси промуши топката през двама защитници и вратаря - 0:1. Неймар беше в пасивна засада при тази ситуация и голът правилно беше зачетен, за да ознаменува мач номер 200 на Пике в Лигата.

Елче - Барселона - 0:6 Към края на полвуремето на терена властваха острите влизания от футболистите на Елче. В 41-ата Фажир влезе с бутоните в гърдите на Рафиня. Реферът Клос Гомес показа пети жълт картон за валенсианци, а това влизане беше равносилно на червен.

Елче - Барселона - 0:6 Втората част започна с нахъсана игра на Елче, която обаче не резултира в опасни шутове. В 53-ата минута Меси, който играеше като плеймейкър днес, намери Алба, той с глава потърси Неймар, но вратарят Пжемислав Титон беше по-бърз. Минута по-късно каталунците изградиха една от малкото си остри контри. Алкантара тръгна смело напред, подаде към Ней Джуниър, той финтира един съперник, след което беше препънат от Серхио Пелегрин. След грешния си избор за изстрел от бялата точка през седмицата днес Меси беше безапелационен. Ла Пулга финтира с тяло вратаря и прати топката ниско долу до гредата.

Елче - Барселона - 0:6 Марк Бартра показа поредно колебание в 56-ата минута, като този път загуби топката пред наказателното си поле, но без последствия. Минута по-късно Фажир беше изгонен за спъване отзад срещу Рафиня. Футболистът трябваше да бъде отстранен още в края на първото полувреме и може би това натежа при решението на арбитъра. Домакините бяха обречени, а гостите от "Камп Ноу" потърсиха още голове.

Елче - Барселона - 0:6 В 61-ата Педро получи чудесен пас от Чави, но сам срещу вратаря стреля в крака му. Момчетата на Фран Ескриба направиха добра атака в 64-ата минута, но Марио Пашалич насочи над гредата. В 69-ата минута Неймар отбеляза красиво попадение след пас на Меси. Бразилецът насочи неспасяемо топката към далечния ъгъл. Стотина секунди по-късно номер 11 вкара втория си гол в двубоя след нова асистенция на Лео. Двамата си направиха двойно подаване, като Ней стреля атрактивно от въздуха - 0:4.

Елче - Барселона - 0:6 Предвид протоколните минути до края Луис Енрике запази силите на Алба, Масчерано и Чави. В 88-ата победата стана още гръмка, след като Меси отбеляза за 0:5. Аржентинецът беше охраняван от двама защитници, но те не предугадиха кога и къде ще стреля и той прати топката в левия долен ъгъл на вратаря с 21-ия си гол в Ла Лига. В 90-ата Неймар изработи и шести гол за гостите, след като достави топката на празна врата за Педрито, който оформи крайното 0:6.

Елче - Барселона - 0:6 Следващата стъпка пред Барселона е реваншът с Атлетико Мадрид в сряда вечер. Меси пък ще получи възможност да настигне Кристиано Роналдо при голмайсторите в Испания, след като португалецът ще бъде наказан за най-малко два мача, а разликата между двамата е седем попадения. На "Мартинес Валеро" пък ще се чудят как да решат финансовите и спортно-техническите си проблеми.