Шампионът Вавринка продължава уверено напред

Защитаващият титлата си Стан Вавринка се класира без проблеми за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като днес записа трета поредна чиста победа в тазгодишното издание на първия за сезона турнир от Големия шлем. Този път глава пред швейцареца преклони финландския ветерен Ярко Ниеминен, който бе надигран от Вавринка с 6:4, 6:2, 6:4 за 1 час и 49 минути на централния корт "Род Лейвър Арина".

Въпреки че допусна цели 39 непредизвикани грешки, Вавринка направи шест пробива в мача, а съперникът му само два. Така поставеният под №4 в основната схема швейцарец отново влезе сред 16-те най-добри в Мелбърн, а за място на четвъртфиналите ще спори с испанеца Гийермо Гарсия-Лопес, който елиминира със сходния резултат 6:2, 6:4, 6:4 Вашек Поспишил.

"Много съм щастлив от играта си като цяло. Това бяха три добри мача, а играта ми е на нивото, на което искам да бъде", заяви след мача Вавринка.

Швейцарецът не пази добри спомени от последния си сблъсък с Гарсия-Лопес, който изненадващо го отстрани още в първия кръг на миналогодишния "Ролан Гарос".

По-рано през деня 8-ият поставен Милош Раонич (Канада) изравни най-доброто си представяне в турнира, разгромявайки германеца Бенямин Бекер с 6:4, 6:3, 6:3. Както е известно, в предишния кръг заради Бекер куфарите трябваше да си стегне местната звезда Лейтън Хюит.

Раонич ще играе с Фелисиано Лопес за място н четвъртфиналите, след като 12-ият в основната схема елиминира поляка Йежи Янович след 7:6(6), 6:4, 7:6(3).