Куп пропуски лишиха ЮАР от победа срещу Сенегал (видео)

Отборът на Сенегал поведе в група "С" от турнира за Купата на Африка, след като във втория си мач на турнира завърши 1:1 с ЮАР. "Бафана Бафана" създаде повече голови положения, но пропуски на нападателите лишиха тима от заслужена победа и го оставиха на дъното в класирането с 1 точка. Начело е Сенегал с 4 пункта, пред Гана и Алжир с по 3. Преди последните двубои и четирите отбора имат шанс да продължат напред.

Всичко най-интересно в мача в Монгомо се случи през второто полувреме. В 47-ата минута атака на ЮАР по десния фланг завърши с ниско центриране и точен удар на Опа Манииса. Сенегал веднага отговори с по-офанзивни действия и в 59-ата минута Садио Мане отблизо вкара топката във вратата на Тапело Мабокгване, но попадението беше отменено заради засада. Секунди по-късно високият Кара надскочи всички в наказатленото поле и с глава изравни резултата - 1:1.

До края на мача контрите на "Бафана Бафана" често заварваха неподготвена защитата на Сенегал, но втори гол така и не падна.

По-рано днес Гана надви Алжир с 1:0 с гол в последните секунди на Асамоа Гиан.

ЮАР - СЕНЕГАЛ 1:1 (0:0)
1:0 Манииса (47)