Монтана излезе начело в Суперлигата след 3:0 над Миньор

Мъжкият волейболен отбор на Монтана излезе начело във временното класиране на Суперлигата, след като победи без проблеми вкъщи Миньор (Перник) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:15) в мач от 11-ия кръг игран едва пред около 200 зрители в зала "Огоста".

Така монтанчани се изкачиха на първото място с 27 точки след 9 победи и 2 загуби и с две точки пред 2-ия Добруджа 07 (Добрич), който изненадващо падна като гост на Арда (Кърджали) с 1:3 и останаха с 25 точки след 8 победи и 3 загуби. Миньор пък остана на предпоследното 9-то място след 4 точки след една единствена победа, 9 загуби и мач по-малко. В следващия 12-ти кръг Монтана гостува на Левски Боол, а перничани са домакини на ЦСКА.

Двете срещи са в събота (31 януари) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

За радост на феновете на Монтана изненадващото напускане на старши-треньор Атанас Петров, който замина за Гърция, не се отрази на представянето на тима, който показа стабилна игра. С оглед и на ситуацията при перничани, за които имаше и риск поради финансови трудности да не пристигнат, Монтана очаквано диктуваха играта и през трите гейма и спечелиха безпроблемно с 3:0.

Най-резултатни за Монтана станаха влезлият като резерва Трифон Лапков (2 аса, 67% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) и Денис Чавдаров (1 блок, 1 ас и 100% ефективност в атака!!!), който игра само в първите два гейма, съответно с по скромните 8 и 7 точки. За тима на Миньор Александър Петров завърши с 6 точки.

МОНТАНА - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (25:16, 25:14, 25:15)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 5, Явор Генов 6, Златко Кьосев 5, Денис Чавдаров 7, Иван Латунов 2 - Ивайло Лалов-либеро (Георги Братоев 2, Цанко Цанков, Трифон Лапков 8, Бранимир Баев 3, Николай Къртев 1, Георги Георгиев, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Георги Петров
МИНЬОР: Димитър Стаменов, Любослав Симеонов 2, Камен Каменов 3, Александър Петров 6, Танчо Иванов 3, Захари Николаев 2 - Антонио Иванов-либеро (Виктор Костадинов, Методиев, Асенов 3, Андриан Аначков 1)
Старши-треньор: Румен Златанов.

Статистика: Стелиян Бодурски (скаутмен на Монтана)