Кейхил класира Австралия на полуфинал след суперголове

С два гола на Тим Кехил Австралия елиминира Китай и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Азия с победа 2:0. Австралийците очакват победителя от мача Япония - ОАЕ за съперник. По-рано днес Република Корея победи Узбекистан след продължения.

След няколко пропуска преди почивката, Кейхил успокои феновете на домакините с точно изпълнение четири минути след подновяването играта. Попадението бе изключително атрактивно - нападателят на Ню Йорк Ред Булс засече със задна ножица и от малък ъгъл прати топката във вратата на китайците. В 65-ата минута той удвои преднината на своите, засичайки с глава подаване на Матю Леки от ъглов удар.

С това попадение ветеранът има 39 гола в 80 мача за националния отбор на своята страна.