Цибулкова отново се оказа непреодолимо препятствие за Пиронкова (видео)

11-ата поставена в основната схема на Australian Open Доминика Цибулкова се оказа твърде сериозно препятствие за първата ракета на България Цветана Пиронкова. Словачката надигра Цвети с 6:2, 6:0 в сблъсъка помежду им от втория кръг на турнира и се класира за следващата фаза. Това е осма загуба за Пиронкова от тази съперничка в деветте им сблъсъка до момента, като българката отново не успя да премине втория кръг в Мелбърн.

Първият сет не бе никак добър за Пиронкова. Тя изпитваше сериозни проблеми с първия си сервис и допусна два пъти да бъде пробита. Цибулкова бързо взе първия гейм, а след това увеличи преднината си в резултата с пробив. Цвети успя веднага да върне пробива за 1:2, но и при втория си сервис-гейм отново допусна да бъде пробита, макар да водеше с 40:15.

В петия гейм българката оказа сериозна съпротива на своята съперничка и първо се пребори за дюс, а след това дори стигна и до точка за пробив, но Цибулкова не допусна това да се случи и увеличи преднината си на 4:1 гейма.

Едва при третото си подаване Пиронкова за пръв път записа гейм на свой сервис за 2:4, макар да трябваше да се бори със зъби и нокти и да отразява поредна точка за пробив. Последва обаче нов силен гейм на Цибулкова, а след това и нов пробив и сетът отиде на сметката на словачката с 6:2 гейма в нейна полза.

Вторият сет бе дори още по-неприятен за Цвети, която не успя да запише дори гейм на сметката си. Тя отново допусна ранен пробив и отново имаше шанс да го върне в следващия гейм и то с два бейкпойнта, но този път Цибулкова не се пропука. След това тя продължи да натиска и с още два пробива довърши Пиронкова с 6:0, с което затвори и мача в своя полза за малко повече от час игрово време.

В третия кръг словачката ще срещне победителката между Дениса Алертова от Чехия и Ализе Корне от Франция.