Интер сломи девет от Сампдория и продължава на 1/4-финал за Купата на Италия (видео)

Отборът на Интер постигна трудна победа с 2:0 над Сампдория и се класира на 1/4-финал за Купата на Италия. Резултатът за "нерадзурите" откри новото попълнение Джердан Шакири, с първия си гол за миланския гранд в 71-ата минута, а в 88-ата минута Мауро Икарди реши всичко с втори гол. "Моряците" пък завършиха мача с 9 души на терена след червени картони на Кръстичич и Вжолек.

Домакините на "Сан Сиро" играха с човек повече от 12-ата минута, когато Ненад Кръстичич бе изгонен с директен червен картон след като спъна откъсващия се Мауро Икарди. След това "нерадзурите" направиха няколко сериозни пропуска като Матео Ковачич не успя да се разпише сам срещу вратаря в 16-ата минута, а при добавката и Икарди от близо не уцели вратата.

В 36-ата минута Интер получи и дузпа за нарушение срещу Додо в наказателното поле, но ударът на Икарди от бялата точка бе спасен от вратаря Серхио Ромеро.

Все пак в 71-ата минута домакините стигнаха до гол след като Лукас Подолски с прекрасен пас с пета изведе Шакири на стрелкова позиция, а швейцарецът не сгреши за 1:0.

Сампдория пък довърши мача с 9 човека, като в 78-ата минута и Павел Вжолек бе изгонен за груб фаул в краката на съперник. А в 88-ата минута невероятна грешка на Лоренцо Де Силвестри подари топката на Икарди, който финтира вратаря и отбеляза за крайното 2:0.

Така Интер извоюва победата и продължава напред в турнира, където ще срещне победителя от сблъсъка между Наполи и Удинезе в четвъртък вечер.