Фиорентина без проблем на 1/4-финал за Купата на Италия (видео)

Фиорентина преодоля осминафиналите в турнира за Купата на Италия. В домакински мач "виолетовите" се наложиха над Аталанта с 3:1, като всичките попадения паднаха през първото полувреме.

Домакините, които са шесткратни носители на трофея, завършиха двубоя в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон на Маркус Алонсо, който в 81-ата и в 84-ата минута беше предупреден официално.

Два гола за победителите реализира германският национал Марио Гомес, който беше точен в 6-ата и в 27-ата минута на срещата. Между двете попадения се разписа колумбиецът Хуан Куадрадо - от дузпа в 11-ата минута.

Почетният гол за гостите беше дело на Роландо Бианки пет минути преди края на първото полувреме.