Миро Градинаров и Тулуза аут от Купата за CEV след 0:3 от Динамо (Москва)

Волейболният национал Мирослав Градинаров и неговият френски тим Спасер′с (Тулуза) отпаднаха от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Градинаров и съотборниците му паднаха като гости на руския гранд Динамо (Москва) с 0:3 (15:25, 22:25, 22:25) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран тази вечер пред близо 2500 зрители в Двореца на спорта "Динамо" в руската столица. Първи съдия на срещата пък бе българинът Петър Харизанов.

Така след две загуби съответветно с 2:3 и 0:3 гейма волейболистите на Тулуза бяха елиминирани от турнира за Купата на CEV. От друга страна отборът на Динамо се класира за т.нар. "Чалъндж" кръг, където ще срещне някой от отпадналите тимове от Шампионската лига.

За разлика от първия мач, в който игра много силно, сега Миро Градинаров започна като титуляр, но бе сменен във втория гейм от Тибо Росар. Българският национал, който отново игра на нетипичния пост на диагонал на разпределителя, се отчете със скромните 3 точки (20% ефективност в атака. Най-резултатни за Тулуза танаха Диоженеш Загонел и Филип Туитога с по 8 точки. За тима на Динамо руският национали Денис Бирюков (2 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака и 14% позитивно посрещане) и Павел Круглов (2 блока и 68% ефективност в атака) реализираха съответно 17 и 15 точки за победата.

ДИНАМО (МОСКВА, РУСИЯ) - СПАСЕР'С (ТУЛУЗА, ФРАНЦИЯ) 3:0 (25:15, 25:22, 25:22)
ДИНАМО: Сергей Гранкин 1, Павел Круглов 15, Денис Бирюков 17, Александър Маркин 6, Дмитрий Шчербинин 7, Максуел Холт 12 - Алексей Обмочаев-либеро (Павел Панков 1, Иван Зайцев 1, Юрий Бережко, Артьом Ермаков-либеро)
Старши-треньор: Юрий Маричев
ТУЛУЗА: Давиде Сайта 2, МИРОСЛАВ ГРАДИНАРОВ 3, Тревор Клевено 7, Диоженеш Загонел 8, Андре Луис Радке 4, Филип Титога 8 - Факундо Сантучи-либеро (Никола Бюрел, Тибо Росар 6, Дмитрий Валгенвитц)
Старши-треньор: Седрик Енар.