Монако напред за Купата, Бербатов не игра

Отборът на Монако се класира за осминафиналите на Купата на Франция, след като победи с 2:0 Евиан Тонон-Гайяр в предишната фаза на турнира. Българинът Димитър Бербатов не бе в групата на монегаските, тъй като му бе дадена почивка. Същата бе ситуацията и с Лайвин Курзава, който наскоро се завърна след тежка контузия. Автори на попаденията за Монако бяха Лукас Окампос и Антони Мартиал през второто полувреме на срещата.

След нулева първа част с малко интересни положения пред двете врати, през второто полувреме двата тима заиграха по-активно. Гостите можеха да открият резултата в средата на частта, когато Ники Биле Нилсен се оказа на стрелкова позиция, но вместо да шутира, реши да подава и защитник на домакините изби. Така се стигна до 63-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле и два спасени удара от вратаря на Евиан Бенжамен Льороа, топката стигна до Лукас Окампос, който на празна врата откри. Последва опит за натиск на Евиан, но две минути преди края на мача Антони Мартиал се възползва от една контраатака и с плътен удар направи 2:0 в полза на Монако и така оформи крайния резултат.

МОНАКО - ЕВИАН ТОНОН ГАЙЯР 2:0
1:0 Окампос (63)
2:0 Мартиал (88)