Рода елиминира ПСВ в турнира за Купата на Холандия

Втородивизионният Рода (Керкраде) отстрани ПСВ Айндховен на осминафинал в турнира за Купата на Холандия, след като го победи с 3:2 на собствен терен след продължения. Така жълто-черните затвърдиха традицията да побеждават по-именития си съперник. През миналата година те спечелиха с 3:1 в 3-ия кръг. Рода стартира много смело мача и още след пет минути игра Том ван Хифте от малък ъгъл изстреля топката в горния ляв ъгъл. Лук де Йонг изравни в 17-ата минута, но Едвин Гияси отново даде преднина на Рода в 74-ата минута. Лук де Йонг вкара отново за равенство- в 83-ата минута, оформяйки 2:2. Хишам Файк осигури успеха на домакините в 98-ата минута. На четвъртфиналите другата седмица Рода ще гостува на Екселсиор (Ротердам). Останалите мачове са Камбуур- ПЕК Цволе, Твенте- АЗ Алкмаар и Грьонинген- Витес.