Детройт с пета поредна победа в НХЛ

Детройт се наложи над гостуващия Минесота с 5:4 след дузпи и записа пета поредна победа в редовния сезон на Националната хокейна лига. Възпитаниците на Майк Бабкок събраха 63 точки и се доближиха само на точка от лидера в Източната конференция Тампа Бей.

Домакините пропиляха аванс от 4:1 в третата част, но все пак стигнаха до успеха след точни изпълнения при наказателните удари на Павел Дацюк и Густав Никвист. Никвист се отличи с гол и асистенция още в редовното време, Хенрик Зетеберг добави три асистенции, а за успеха вкараха още Теему Пулкинен, Йонатан Ериксон и Квавие Уейе. Вратарят Петр Мразек завърши с 34 отразени шейби, а Детройт спечели едва за втори път от девет опита след изпълнение на дузпи през този сезон. Зак Паризи се отличи с две попадения за гостите.

Тампа Бей се върна на върха на Изток след 4:1 над гостуващия Ванкувър. Алекс Килорн се разписа два пъти, а Валтери Филпула добави гол и асистенция. Брайън Бойл също вкара за домакините, а вратарят Бен Бишъп завърши с 27 спасявания. Андрю Шоу реализира два гола, а Патрик Кейн допринесе с попадение и две асистенции за убедителната победа на Чикаго над гостуващия Аризона с 6:1. Голът на Кейн беше номер 200 в неговата кариера в лигата, а успехът дойде в мач номер 500 на старши треньора на тима Жоел Кеневий.

Финалистът от миналия сезон Ню Йорк Рейнджърс постигна труден успех над гостуващия Отава с 3:2 след продължение. Победното попадение реализира Карл Хагелин в 2:55 минута на добавеното време, а вратарят Хенрик Лундквист допринесе с 33 отразени шайби. Александър Овечкин се разписа два пъти, но Вашингтон загуби с 4:5 след изпълнение на дузпи от Едмънтън като домакин. Гостите навакса изоставане от 2:4 с попадения на Теди Пърсел и Райън Нюджънт-Хопкинс в последните 4:11 минути на редовното време. При дузпите Пърсел реализира при четвъртите изпълнения и донесе успеха на гостите. Капитанът Клод Жиру вкара при числен превес 63 секунди преди края на продължението и донесе победата на Филаделфия над Питсбърг с 3:2. Томас Грайс спаси 37 удара за гостите, но това не помогна.