Спорна дузпа в продълженията зарадва Рома, "Олимпико" освирка "вълците" (видео)

Рома се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след измъчена победа над Емполи с 2:1. Двубоят на "Олимпико" беше решен след продължения, а успеха на "вълците" осигури Даниеле Де Роси с точно изпълена дузпа в 114-ата минута. Преди това Хуан Мануел Итурбе откри за домакините още в 5-ата минута, а в 80-ата Симоне Верди успя да изравни. Същият футболист имаше шанс да докара двубоя до дузпи, но в последните секунди на второто продължение негов удар беше спасен от стража на Рома Лукаш Скорупски.

Въпреки победата, Рома отново разочарова с представянето си. Играчите на Руди Гарсия на моменти действаха без концентрация, а при 2:1 Матия Дестро си навлече гнева на феновете, като не подаде на свободен съотборник и пропиля чудесна възможност за трети гол. След последния съдийски сигнал от трибуните се чуха доста освирквания по адрес на домакините, които все преследват рекордната десета купа в турнира.

Итурбе даде преднина на Рома в началото, след като беше оставен непокрит в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Давиде Баси. Не след дълго привлеченият от Милан Рикардо Сапонара можеше да изравни за Емполи, но стреля в аут.

Франческо Тавано също беше близо до гола, а Рома си върна инициативата чак след почивката, когато Итурбе намери Миралем Пянич, но босненецът шутира покрай вратата. Стражът на Рома Скорупски спаси удар на Матео Бианкети, но беше безпомощен в 80-ата минута след точния изстрел на Верди.

До продължения можеше и да не се стигне, но Адем Ляич и Давиде Астори пропиляха чудесни положения пред вратата на гостите в заключителните минути на редовното време. В 113-ата минута Пьотр Желински направи шпагат в краката на Леандро Паредес в наказателното поле, но игра първо с топката. Реферът Ди Бело обаче даде дузпа, която Де Роси превърна в гол.

РОМА - ЕМПОЛИ 2:1 след прод.
1:0 Итурбе (5)
1:1 Верди (80)
2:1 Де Роси (114) д.