Блестящ Куртоа спаси Челси на "Анфийлд" (видео+галерия)

Ливърпул и Челси завършиха 1:1 на "Анфийлд" в първи полуфинален сблъсък за "Кепитъл Уан Къп". Гола за гостите вкара Еден Азар от дузпа в 18-ата минута, а Рахим Стърлинг изравни след самостоятелна акция в 59-ата. Срещата беше равностойна до почивката, но през второто полувреме домакните бяха по-добрият отбор и само великолепните намеси на вратаря Тибо Куртоа съхраниха равенството, което дава предимство на лондончани преди реванша на "Стамфорд Бридж".

Ливърпул вече няма загуба в 9 поредни мача във всички турнири и прекъсна негативната тенденция в мачовете си срещу Челси, от когото загуби при предишните им три срещи. Брендън Роджърс обаче продължава да няма победа над "сините" от Лондон, откакто застана начело на Ливърпул.Ливърпул - Челси 1:1

Капитанът на мърсисайдци Стивън Джарард се завърна в титулярния състав на "червените", след като пропусна победата над Астън Вила заради контузия. Рахим Стърлинг беше на върха на атаката на домакините, докато Фабио Борини остана на скамейката за началото. Марио Балотели отново бе извън групата на Ливърпул.

Две промени направи в своя стартов състав мениджърът на Челси Жозе Моуриньо. Тибо Куртоа се завърна на вратата за сметка на Петер Чех, а Джон Оби Микел започна место Оскар. В предни позиции действаше Диего Коща, а зад него играеха Вилиан, Сеск Фабрегас и Еден Азар.Ливърпул - Челси 1:1

Началото на двубоя бе предпазливо, като никой от съперниците не бързаше да се впуска в атаки. Челси бе малко по-организираният отбор и успя да се възползва от първата по-сериозна грешка в защитата на мърсисайдци. В 17-ата минута Азар навлезе в наказателното поле и след съприкосновение с Емре Джан се строполи на тревата. Мартин Аткинсън веднага посочи бялата точка, а потърпевшият Азар технично реализира дузпата - 0:1.Ливърпул - Челси 1:1

Малко преди гола Ливърпул също имаше шанс да поведе, но Куртоа изби мощен далечен удар на Джерард. В 27-ата минута Мартин Шкъртел се оказа непокрит след центриране от корнер, но не успя да насочи топката към вратата. В самия край на полувремето Диего Коща игра с ръка в наказателното поле на Челси, но Аткинсън не отсъди дузпа.

Втората част бе значително по-интересна и това се дължеше на промяната в поведението на футболистите на Ливърпул. "Червените" станаха значително по-агресивни и с лекота изскачаха на стрелкови позиции. В 54-ата минута Стърлинг се забави и не можа да отправи хубав изстрел, но натискът на Ливърпул ставаше все по-яростен. Така се стигна до 59-ата минута, когато отново Стърлинг напредна през центъра и с прецизен диагонален удар вдигна феновете на домакините на крака.Ливърпул - Челси 1:1

След гола Ливърпул заигра с удвоена енергия и капитанът Джерард можеше да вкара втори гол след пас на Коутиньо, но топката "облиза" гредата и излезе в аут. Последва добра намеса на Тибо Куртоа, който изби шут на Стърлинг. В 75-ата минута Джордан Хендерсън опита да изненада белгийския страж с удар от далечна дистанция, но той внимаваше. Ливърпул - Челси 1:1

В тези минути Челси изнемогваше и само героичните изяви на Куртоа запазваха равенството. Бившият страж на Атлетико Мадрид показа класата си и след удар на сменилия Джерард Адам Лалана, а малко по-късно Стърлинг не се възползва от глупава грешка на Диего Коща и шутира високо над вратата, пропускайки последното чисто положения в мача.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 1:1 (0:1)