Български таланти с прекрасно представяне в Холандия

Представянето на Григор Димитров и Цветана Пиронкова по време на Откритото първенство на Австралия напълно закономерно владее интереса на българските любители на тениса. Междувременно обаче внимание заслужават и талантливите деца, които са тръгнали по техните стъпки.

Част от най-малките и даровити родни тенисисти се представиха отлично на завършилия вчера международен турнир за деца до 10 години в Гендринген, Холандия. „Dutch Bowl International” е второто най-силно състезание в света за тази възрастова група. В него се включиха представители от 24 страни, сред които и петима българи. Почти всички участници са в топ 5 на националните ранглисти в своите държави.

Светлин Керемедчиев записа най-доброто класиране от нашите тенисисти, като достигна до полуфиналите и в последствие спечели третото място. След три убедителни двусетови победи, Светлин отстъпи на крачка от финала пред италианеца Петер Булдорини с 3:6, 6:7, който триумфира с титлата. Преди това, във втория кръг, Булдорини се справи и с друг българин – Янаки Милев, надигравайки го с 6:1, 6:1.

В тази възрастова група вече се провеждат и мачове за третото място, което Керемедчиев спечели след обрат над Енрико Балдизери 3:6, 6:2, 6:0. По този начин Светлин си върна на италианеца за това, че на осминафиналите той отстрани в два сета Драгомир Драганов.

Към отличното представяне на българските момчета можем да добавим достигането до четвъртфиналите на Динко Динев. Той взе две победи, но в третия си мач загуби с 2:6, 1:6 от белгиеца Александър Блок, който след това достигна до финала.

В схемата при момичетата Стела Пеева достигна до четвъртфиналите, където загуби от финалистката в турнира София Костулас (Бел) с 2:6, 1:6.

По време на състезанието бяха организирани различни инициативи за родители и треньори, включващи напътствия и съвети за правилно хранене, системи за подготовка, методи на работа за заздравяване на психическата устойчивост на състезателите и др.

“Dutch Bowl International” е първият от четири международни турнира за деца, родени през 2004-а година, като всяко едно от състезанията ще се проведе във формата на турнирите от Големия шлем. От 27 до 30 ноември в Анталия, Турция, ще се състои и заключителният Мастърс, като всеки един финалист в отделните турнири ще получи правото да играе в него.