Серина мачка в първия кръг на Australian Open

Световната номер едно Серина Уилямс се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия, след като постигна безпроблемна победа на старта на надпреварата. Американката се наложи над Алисън ван Уйтванк (Белгия) с 6:0, 6:4 за 61 минути игра, а в първия сет реализира 100% от точките от първи сервис. Във втория не беше така категорична, но все пак реализира пробив в 10-я гейм, който се оказа напълно достатъчен, за да затвори мача.

4-кратната шампионка се надява да добави още една титла към 18-те си трофея от Големия шлем, но формата й предизвика доста въпросителни, когато на "Хопман къп" в началото на годината загуби два от четирите си мача на сингъл. Следващата опонентка на Серина е Вера Звонарьова (Русия).