Барса и Меси бушуват в Галисия (видео + галерия)

Отборът на Барселона разби с 4:0 домакинстващия Депортиво Ла Коруня в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Лионел Меси отбеляза 30-ия си хеттрик във всички турнири, пронизвайки съперника в 11-ата, 33-ата и 62-ата минути. В 83-ата Сидней си отбеляза автогол. Успехът отново доближи Барса на точка от лидера Реал Мадрид, който обаче има и мач по-малко. В сряда вечер каталунците отново трябва да се доказват в първата схватка от 1/4-финалите за Купата на краля срещу Атлетико Мадрид.

Луис Енрике за първи път през сезона повтори стартовия състав от предния шампионатен мач - срещу Атлетико Мадрид. Звездното трио Луис Суарес, Лионел Меси и Неймар беше подпомагано основно от Иван Ракитич и Андрес Иниеста, както и от крайните защитници. Новото попълнение на галисците Ориол Риера влезе в титулярните 11 при 4-2-3-1.

Ла Коруня - Барселона С началото на двубоя "лос блаугранас", облечени в резервните си екипи, притиснаха "лос бланкиблаус". В петата минута Неймар показа страхотна техника между двама, насочи в наказателното поле към Суарес, който не отигра адекватно. В десетата минута каталунският тим изпълни заучено положение при корнер - Ракитич прати топката по земя в близост до дузпата, там Меси беше оставен сам и стреля без забавяне. Фабрисио Агосто имаше късмет, че след избиването топката тупна върху напречната греда.

Ла Коруня - Барселона По-малко от минута по-късно резултатът беше открит. Ракитич центрира, Меси изскочи зад защитата и с глава прехвърли вратаря - 0:1. "Лос кулес" лесно влизаха в наказателното поле на Депор и поставяха ребуси пред защитниците. В 16-ата Лео се пребори за тупкаща топка, но съдията видя нарушение. Две минути по-късно Андрес Иниеста навлезе по аутлинията и центрира и не намери адресат. В 22-ата Суарес направи голям пропуск. Уругваецът се измъкна от засадата и вместо да подаде към оставения сам Меси - стреля посредствено в аут. Впоследствие "деветката" се оправда, че е мислел, че има засада.

Ла Коруня - Барселона В 26-ата Жерард Пике сбърка, Иван Кавалейро напредна и шутира много слабо. В 33-ата аржентинецът вкара 18-ия си гол в Примера след щастливо докосване с пета на Суарес. Ла Пулга грабна топката и копна технично над вратаря - 0:2. Минута по-късно Исаак Куенка получи много удобна топка по земя на дузпата, ала стреля над гредата.

Ла Коруня - Барселона В 35-ата и Лео шутира над целта след скоростна акция отдясно. В 39-ата Суарес направи нов голям пропуск. Бившият футболист на Ливърпул овладя в наказателното поле и подари топката на Фабрисио при перфектна възможност за нов гол. Като цяло гостите от "Камп Ноу" надиграха категорично своя съперник през първата част.

Ла Коруня - Барселона - 0:4 В 48-ата минута реферът Мартинес Мунуера трябваше да назначи дузпа за домакините, след като Хавиер Масчерано задържа Харис Медунянин в наказателното поле. Съдията подмина ситуацията и си навлече гнева на публиката. Минута по-късно Лео тръгна на скорост, потърси Суарес наляво, уругваецът подаде към дъгата, където Иниеста беше блокиран.

Ла Коруня - Барселона - 0:4 В 50-ата Неймар блесна с поредния атрактивен финт, напредна и върна към Меси, чийто шут беше прекомерно висок. В 57-ата резервата Хуан Домингес отправи интересен изстрел, падайки, но Клаудио Браво се отличи с чудесно спасяване.

Ла Коруня - Барселона - 0:4 В 62-ата аржентинският гений оформи своя 30-и хеттрик във всички турнири. По испанските терени повече има единствено Телмо Сара (31). Лео записа 22-ия си хеттрик в Ла Лига и изостава само от Кристиано Роналдо (23). Попадението на "десетката" за 0:3 беше с неговата запазена марка: получи пас от Ракитич, навлезе в наказателното поле и с хубав фалцов диагонален изстрел порази мрежата ниско долу.

Ла Коруня - Барселона - 0:4 В 76-ата домакините поискаха дузпа, но Марк Бартра изпревари чисто Сидней. В 83-ата положението за тима на Виктор Фернандес стана още по-отчайващо. Алберто Лопо изби топката в крака на Сидней и тя премина голлинията за четвърти път. До края на срещата Луис Суарес изпусна отново да се разпише.

Ла Коруня - Барселона - 0:4 Барселона записа 14-а победа от 19 срещи в Ла Лига и показа, че навлиза във форма. Тимът от Северозападна Испания е само на точка от зоната на изпадащите.

Снимки: Getty Images/Guliver