Атлетико спечели с 2:0 в първия мач на алианса "Торес - Манджукич" (видео + галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид се върна към победата в Примера след домакински успех с 2:0 над Гранада в среща от 19-ия кръг. Това беше първи мач заедно на Фернандо Торес и Марио Манджукич, като и двамата бяха сменени преди края на мача. Хърватинът откри резултата от дузпа в 34-ата минута, а Раул Гарсия узакони успеха в 88-ата. Следващото изпитание пред Атлети е битката с Барселона на "Камп Ноу" в сряда вечер от 1/4-финалите за Купата на краля.

Диего Симеоне очаквано използва схема 4-4-2 при наличието на двама типични централни нападатели на терена. Андалуските гости, водени от временния наставник Хосеба Агуадо, разчитаха на 4-2-3-1.

Атлетико спечели с 2:0 в първия мач на алианса "Торес - Манджукич" По-скромният тим започна двубоя със смела игра и няколко опасни положения пред Мигел Анхел Моя. Още в деветата минута Диего Годин получи петия си жълт картон в Примера, заради който ще пропусне следващия шампионатен мач. В десетата минута Коке загуби топката и позволи опасна контраатака, завършила с добро центриране към Юсеф Ел-Араби, който не стреля точно с глава.

Момчетата от "Лос Карменес" изпълниха няколко корнера, при единият от които топката се отклони от напречната греда. Франсиско Медина - Пити беше много близо до отбелязването на гол директно от ъглов удар. Бившият играч на Райо Валекано завъртя фалцово топка, а Моя я отклони към гредата. "Дюшекчиите" трудно създаваха положения, но успяха да стигнат до гол.

Атлетико спечели с 2:0 в първия мач на алианса "Торес - Манджукич" В 33-ата минута домакините получиха дузпа - Торес центрира отляво, а Годин падна след схватка с Абдул Сисоко. Специалистите са на мнения, че дузпата е справедлива. Традиционният изпълнител от бялата точка Манджукич не трепна и вкара 16-ия си гол за шампионите от началото на сезона. Попадението даде увереност на "лос колчонерос" и до края на полувремето събитията бяха пред вратаря Ойер Оласабал.

През второто полувреме Атлети играеше по-активно в нападение, търсейки втори гол. Интересните ситуациите пред двете врати липсваха. В 60-ата минута Коке не стигна до удар след хубаво включване на Хуанфран. Осем по-късно хърватската "деветка" на домакините стреля с глава, топката се отклони и излезе в корнер.

Атлетико спечели с 2:0 в първия мач на алианса "Торес - Манджукич" В края на следващата "червено-бяла" атака резервата Антоан Гризман шутира в обсега на вратара. В 75-ата Коке не беше точен след комбинация с френския техничар. Гостите не показаха нужната острота в нападение за изравнителен гол. В 88-ата "Висенте Калдерон" се зарадва на успокоителния гол за 2:0. Арда Туран центрира след серия от финтове, а резервата Раул Гарсия отбеляза с глава между двама защитници.

Атлетико временно застигна Барселона по точки и си върна третата позиция. Гранада продължи с разочароващите резултати.